3 projevy covidu u ministra Hamáčka: Bolest hlavy, očí a kloubů. Chřipečka to není, pomohl mi jen lék, říká

Ministr vnitra Jan Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 11. 2020

Ministr vnitra Jan Hamáček (41) prodělal koronavirus, který mu byl potvrzen před dvěma týdny při testování, které podstoupil společně s kolegou Miroslavem Tomanem (60), ministrem zemědělství. Momentálně se nachází v povinné domácí karanténě, protože po prvním testování byl i druhý test pozitivní a k tomu všemu měl navíc ještě vysokou virovou nálož v těle, jak sám potvrdil pro ŽivotvČesku.cz.

Jaké měl ministr příznaky a co mu během nejhorších dnů pomohlo? "Měl jste pocit lehčího nachlazení a ty první příznaky jsem začal vnímat v neděli večer 18. října. O dva dny později jsem měl pozitivní test na covid-19. Je to takový známý pocit, který je typický tím, že člověk kašle, má trochu rýmu a k tomu ho bolí hlava a pociťuje bolest za očima. Taky by pořád spal a je celkově unavený. Mně hodně pomáhal brufen. Sice mám lehký průběh onemocnění, ale s jistotou můžu říct, že se o žádnou »chřipečku« nejedná," popsal průběh onemocnění covid-19 Jan Hamáček, ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu.

Ministr zůstává i nadále v povinné karanténě, protože byl u něj i druhý test na koronavirus pozitivní. Kromě toho se ukázalo, že má v organismu vysoké množství viru, což byla další nepříjemná zprávu vztahující se k Hamáčkově zdravotnímu stavu.

V situaci, kdy se jeho tělo musí vypořádat s takovým problémem, musí na doporučení lékaře hodně pít, aby zabránil dehydrataci organismu, jíst vitamíny a především se držet základního pravidla, které je hodně důležité – odpočívat. Měl by být připraven také na případ, že by se jeho stav zhoršil. Pak musí neprodleně vyhledat lékařskou pomoc, jak mu bylo kladeno na srdce.

Epidemie koronaviru v Česku dál sílí. Laboratoře prokázaly v sobotu 1157 nových případů ko...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu