3 projevy covidu u ministra Hamáčka: Bolest hlavy, očí a kloubů. Chřipečka to není, pomohl mi jen lék, říká

Ministr vnitra Jan Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 11. 2020

Ministr vnitra Jan Hamáček (41) prodělal koronavirus, který mu byl potvrzen před dvěma týdny při testování, které podstoupil společně s kolegou Miroslavem Tomanem (60), ministrem zemědělství. Momentálně se nachází v povinné domácí karanténě, protože po prvním testování byl i druhý test pozitivní a k tomu všemu měl navíc ještě vysokou virovou nálož v těle, jak sám potvrdil pro ŽivotvČesku.cz.

Jaké měl ministr příznaky a co mu během nejhorších dnů pomohlo? "Měl jste pocit lehčího nachlazení a ty první příznaky jsem začal vnímat v neděli večer 18. října. O dva dny později jsem měl pozitivní test na covid-19. Je to takový známý pocit, který je typický tím, že člověk kašle, má trochu rýmu a k tomu ho bolí hlava a pociťuje bolest za očima. Taky by pořád spal a je celkově unavený. Mně hodně pomáhal brufen. Sice mám lehký průběh onemocnění, ale s jistotou můžu říct, že se o žádnou »chřipečku« nejedná," popsal průběh onemocnění covid-19 Jan Hamáček, ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu.

Ministr zůstává i nadále v povinné karanténě, protože byl u něj i druhý test na koronavirus pozitivní. Kromě toho se ukázalo, že má v organismu vysoké množství viru, což byla další nepříjemná zprávu vztahující se k Hamáčkově zdravotnímu stavu.

V situaci, kdy se jeho tělo musí vypořádat s takovým problémem, musí na doporučení lékaře hodně pít, aby zabránil dehydrataci organismu, jíst vitamíny a především se držet základního pravidla, které je hodně důležité – odpočívat. Měl by být připraven také na případ, že by se jeho stav zhoršil. Pak musí neprodleně vyhledat lékařskou pomoc, jak mu bylo kladeno na srdce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.