31letý muž chodil krást cigarety. Poslední výprava za lupem se mu nevydařila. Zastavily ho obyčejné dveře

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv Policie ČR
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 12. 2020

Mladého muže (31) z Chomutovska vedla ke krádežím závislost na cigaretách. Po prvním pokusu v době nouzového stavu získal větší odvahu a vydal se krást znovu. Jenže jak se říká: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. A nejinak tomu bylo v případě otrkaného zloděje, kterého nakonec policie zatkla a hrozí mu až osmileté vězení.

Myšlenka krást během nouzového stavu se zrodila v hlavě 31letého muže, když se vydal loupit na nedalekou benzínovou pumpu. Překvapivě měl štěstí a krabičky cigaret v hodnotě zhruba 6 tisíc korun se mu podařilo odcizit bez povšimnutí. A právě to mu zřejmě pozvedlo sebevědomí a o dva dny později zamířil na stejné místo. Tentokrát byl ještě úspěšnější, protože z pumpy zmizelo celkem 12 kartonů cigaret a vznikla tak ztráta asi 12,5 tisíce korun.

Třetím pokusem však na sebe upoutal nechtěnou pozornost v jedné prodejně, kde s cigaretami a bundou zmizel ve zkušební kabince, kde se snažil krabičky ukrýt v oblečení. Jenže si ho všimla prodavačka. Muž zpanikařil, odhodil věci a utíkal ke dveřím, do kterých tvrdě narazil, protože už byly zamčené. Zloděje zpacifikoval jeden ze zákazníků a následně si ho převzala policie.

"Muž, který je dvanáctkrát soudně trestaný recidivista, naposledy opustil vězení teprve koncem října 2020. V tuto chvíli si od vyšetřovatele převzal další obvinění. Mimo skutečnosti trestného činu krádeže je také stíhaný i pro poškození cizí věci. Byl podán podnět ke vzetí obviněného do vazby a do ní byl následně převezen. Za spáchání krádeže v době trvání nouzového stavu mu hrozí trest odnětí svobody až ve výši osmi let," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Ústeckého kraje Miroslava Glogovská.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.