31letý muž chodil krást cigarety. Poslední výprava za lupem se mu nevydařila. Zastavily ho obyčejné dveře

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv Policie ČR
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 12. 2020

Mladého muže (31) z Chomutovska vedla ke krádežím závislost na cigaretách. Po prvním pokusu v době nouzového stavu získal větší odvahu a vydal se krást znovu. Jenže jak se říká: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. A nejinak tomu bylo v případě otrkaného zloděje, kterého nakonec policie zatkla a hrozí mu až osmileté vězení.

Myšlenka krást během nouzového stavu se zrodila v hlavě 31letého muže, když se vydal loupit na nedalekou benzínovou pumpu. Překvapivě měl štěstí a krabičky cigaret v hodnotě zhruba 6 tisíc korun se mu podařilo odcizit bez povšimnutí. A právě to mu zřejmě pozvedlo sebevědomí a o dva dny později zamířil na stejné místo. Tentokrát byl ještě úspěšnější, protože z pumpy zmizelo celkem 12 kartonů cigaret a vznikla tak ztráta asi 12,5 tisíce korun.

Třetím pokusem však na sebe upoutal nechtěnou pozornost v jedné prodejně, kde s cigaretami a bundou zmizel ve zkušební kabince, kde se snažil krabičky ukrýt v oblečení. Jenže si ho všimla prodavačka. Muž zpanikařil, odhodil věci a utíkal ke dveřím, do kterých tvrdě narazil, protože už byly zamčené. Zloděje zpacifikoval jeden ze zákazníků a následně si ho převzala policie.

Ministr rozkoší, skvělý zpěvák a obrovský showman Daniel Nekonečný (†52) našel místo věčné...

"Muž, který je dvanáctkrát soudně trestaný recidivista, naposledy opustil vězení teprve koncem října 2020. V tuto chvíli si od vyšetřovatele převzal další obvinění. Mimo skutečnosti trestného činu krádeže je také stíhaný i pro poškození cizí věci. Byl podán podnět ke vzetí obviněného do vazby a do ní byl následně převezen. Za spáchání krádeže v době trvání nouzového stavu mu hrozí trest odnětí svobody až ve výši osmi let," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Ústeckého kraje Miroslava Glogovská.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu