33 let od natočení Hříšného tance, ve kterém zazářil Patrick Swayze. Před smrtí zažil kruté momenty

Populární herec před smrtí ztratil na váze
Populární herec před smrtí ztratil na váze
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 11. 2020

Když se světem roznesla zpráva o úmrtí legendárního a charismatického herce Patricka Swayzeho (†57), miliony fanoušků nechtěly uvěřit tomu, že prohrál svůj boj se zákeřnou rakovinou. Herec, který se proslavil snímkem Hříšný tanec, zemřel 14. září 2009. Poslední snímky ho zachycují s váhou pod 50 kilogramů.

Proslulý film z roku 1987 je klasický romantický taneční muzikál, který se proslavil nejen díky tanečním choreografiím, ale také díky jiskrným vztahem mezi hlavními postavami – tanečníkem Johnny Castle a Frances „Baby“ Houseman.

Ve filmu ukázal idol žen Patrick Swayze svůj taneční talent. A nešlo o náhodu. Swayze se od dětství věnoval baletu a pracoval i nějakou dobu v »Eliot-Feld-Baletu«. Ve filmu se ale musel krotit – tam hrál pouze učitele tance z chudších podmínek v rekreačním středisku u Catskill Mountains.

Právě role v legendárním snímku starém 33 let ho katapultovala do hereckých výšin. Ovšem osobní život herce před smrtí byl hodně smutný.

Před smrtí trpěl

Často se mluví o tom, že před svou smrtí zažil velké trápení. Ne ani tolik z toho, že prohrává svůj boj s onemocněním a že mu rychle plynou poslední zbytky života, ale údajně z toho, jak se k němu chovala jeho manželka Lisa Niemi (64).

Miloval ji celým svým srdcem. Jejich vztah byl plný lásky, ale i nenávisti, rozvést se nechtěl kvůli slibu své matce,“ uvedl krátce po jeho smrti blízký rodinný přítel pro portál RadarOnline.com. Podle něj Lisa svého nemocného muže, který kvůli chorobě zhubl až 40 kilo, nepouštěla z domu. Navíc dva měsíce před jeho smrtí zakázala všem návštěvy. Ovšem tato obvinění rodinného přítele nebyla nikdy oficiálně potvrzena a Swayzeho manželka se proti nim několikrát zásadně ohradila.

Před smrtí legendy se v americkém bulvárním časopise objevily Swayzeho snímky. Z nich bylo patrné, že po roce boje s rakovinou slinivky značně zhubl. Časopis uvedl, že jeho váha byla 47 kilogramů.

Přestože se i krátce před smrtí stále držel svého motta »Dokud můžeš bojovat, tak bojuj«, v boji se zákeřným onemocněním prohrál. Herec po sobě zanechal odkaz v podobě několika snímků, na které se dodnes lidé s nadšením dívají.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.