33 let v manželství. Charismatický Jan Čenský slaví výročí po boku osudové ženy. Vlastně jí gratuluji, protože se mnou to je výkon, smál se herec

Jan Čenský s manželkou
Jan Čenský s manželkou
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 8. 2022

Jan Čenský (61) se může pochlubit nejen tím, že platí za charismatického a pohledného umělce, ale rozhodně tím, že s manželkou Danou ve čtvrtek oslaví již 33 let od svatby. "Máme výročí 18. srpna," prozradil pro ŽivotvČesku.cz herec, který přiblížil, jak velkolepou událost se svou osudovou ženou oslaví.

S manželkou Danou, která pracuje na stomatologické klinice a na společenských akcích se ukazuje minimálně, je Jan Čenský již přes tři desetiletí. "Bude to 33 let," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz diváky oblíbený herec, kterého znají třeba z televizního seriálu »Ordinace v růžové zahradě« jako chirurga Davida Suchého.

"A jak to oslavíme? No, přijedu z takových »rychloprázdnin«, pak budu muset na Moravu, takže myslím, že manželce dám kytičku a budu machrovat, že jsem nezapomněl. Vlastně gratuluji manželce, protože to je výkon," řekl s úsměvem mimořádně nadaný herec Jan Čenský pro ŽivotvČesku.cz. Lehce ale naznačil, že jen u květiny nezůstane, ale nechce nic prozrazovat dopředu, protože by mohl pokazit překvapení.

Do povědomí veřejnosti se Jan Čenský dostal už v mládí, kdy často ztvárňoval pohádkové prince, jako třeba v dodnes oblíbeném filmu Princové jsou na draka. S manželkou je kromě pevného svazku spojuje také syn Matyáš (1990), který sice jakoby svému otci z oka vypadl, profesně se však »nepotatil« a místo herecké dráhy se stal fotografem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.