Letos jsou 35 let v manželství. Jan Čenský prozradil, že na tom má hlavně zásluhu jeho osudová žena

Jan Čenský s manželkou
Jan Čenský s manželkou
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 3. 2024

Herec a moderátor Jan Čenský letos v srpnu oslaví 35 let v manželství. Manželku Danu si vzal herec v roce 1989 a dodnes platí za stabilní pár českého showbyznysu. Charismatický Jan Čenský, jehož diváci mají v paměti mimo jiné jako pohádkového prince, prozradil pro ŽivotvČesku.cz recept na dlouhodobé manželství. Podle něho má zásluhu na jejich spokojeném vztahu především manželka, která pracuje na stomatologické klinice. "Poděkování patří hlavně mé manželce," uvedl sympatický umělec, který je aktuálně k vidění každý víkend v pořadu Snídaně s Novou.

Jan Čenský již patří k legendám české filmografie. Charismatický herec platí ale taktéž za výborného moderátora. Po boku Dany Morávkové uvádí víkendový pořad na nejsledovanější tuzemské komerční televizi několik let. Dlouhé roky také hráli manžele v populárním seriálu Ordinace v růžové zahradě.

V reálném životě Jan Čenský také tvoří pár s charismatickou Danou, která pracuje na stomatologické klinice. I když je ve společnosti vídána jen zřídka, v manželství se známým hercem je už od roku 1989. Redakce ŽivotvČesku.cz herce oslovila s dotazem, zda má nějaký osvědčený recept na šťastné manželství.

"Moji rodiče loni oslavili 65 let v manželství, což je kamenná svatba, takže já mám co dohánět. Poděkování patří hlavně mé manželce, protože ona má na tom velkou zásluhu, že jsme dospěli k tomuto číslu," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jan Čenský s tím, že receptem na lásku je tolerance, dobré rodinné zázemí a skvělá kuchyně manželky.

Jan Čenský a Dana Čenská mají spolu syna Matyáše, který se narodil rok po jejich svatbě. Ač je svému otci podobný, nešel v jeho šlépějích. Zůstal ale v umělecké sféře, stal se fotografem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.