365 dní otcovství Libora Boučka. Rodičovství je opravdu povolání, zhodnotil rok se synem moderátor. Ukázal dojemný snímek

Libor Bouček s manželkou Gabrielou
Libor Bouček s manželkou Gabrielou
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 2. 2022

Charismatický moderátor Libor Bouček (41) je pyšným otcem rozkošného syna Alberta, který před pár dny oslavil své první narozeniny. Respektovaný »spíkr« pro ŽivotvČesku.cz popsal, jak mu milovaný potomek změnil život a jak si jeho první rok života vychutnal. Také co si v roli rodiče uvědomil. "Především to, jak náročné to mají všichni rodiče," řekl v úvodu s úsměvem muž, který v polovině roku 2019 uzavřel manželství s modelkou Gabrielou Bendovou (30).

Stát se poprvé otcem je v životě muže velký milník. Podobně to vnímá i Libor Bouček, kterému v minulém roce v únoru manželka, modelka a finalistka České Miss 2014 přivedla na svět prvního společného potomka, jehož přítomnost si užívá maximálně.

"Za těch 365 dní se na mě fyzicky nezměnilo nic, jen čas člověku ubývá, protože mi přibylo povolání, a to říkám se vší úctou. Je to opravdu povolání, které přináší tu nejlepší odměnu, což je úsměv toho dítěte. A já si uvědomil, jak náročné to mají všichni rodiče a jak náročné to měli moji rodiče. Čím je dítě starší a starší, tím vyžaduje více pozornosti. Zároveň si uvědomuji, že to, co člověk dává, to se na tom dítěti podepisuje. Je to samozřejmě radost, protože vidím něco, co je mi podobné a je to moje krev. A jak říkám, je to ta největší odměna," popsal pro ŽivotvČesku.cz moderátor, jehož hlas dlouhé roky zazníval na radiové stanici »Evropa 2«, aktuálně je na pozici šéfdramaturga zábavních pořadů skupiny Prima.

Jako každý novopečený rodič si i Libor Bouček musel zvyknout na změnu denního režimu, kterou narození dítěte s sebou přináší. "Přibyla mi za rok radost a ubyly některé pracovní povinnosti, a to ne ani tak proto, že bych chtěl, ale protože to prostě fyzicky nejde zvládat. Chodím spát kolem deváté večer, většinou máme na sebe s manželkou tak hodinku a půl mezi tím, kdy uložíme dítě a jdeme sami spát. Takže jak jsem říkal, že z manželství je trojúhelník, tak to tak skutečně je a má to i tyhle následky," sdělil pro ŽivotvČesku.cz nadaný moderátor, který se v minulosti objevil i ve filmu. Někteří mají v paměti jeho menší, přesto výraznou roli v komedii »Rafťáci«.

Počáteční těžkosti spojené s výchovou malého dítěte však Libora Boučka neodradily od úvah o tom, zda by s manželkou neměli rodinu ještě rozšířit. "Neumím si to představit, stejně jako jsem si neuměl představit jedno dítě. Ale kdyby nás tohle štěstí potkalo, tak samozřejmě budeme jenom rádi. Navíc je potřeba udržovat populaci a my s jedním dítětem jsme pořád ve stavu -1. Takže se musíme dostat do stavu 0 a ještě lépe možná +1. Ale to není jen o těch dvou lidech, ale také o přírodě, takže se necháme překvapit," dodal pro ŽivotvČesku.cz Libor Bouček, který v loňském roce překvapil své fanoušky nečekaným odchodem z obrazovky zpravodajské stanice CNN Prima News, kde rok a čtvrt společně se Soňou Porupkovou moderovali relaci Nový den.

Libor Bouček je momentálně potřetí ženatý. Jeho první ženou byla slovenská moderátorka Mariana Ďurianová, se kterou vstoupil do manželství v roce 2006. Láska jim však vydržela pouhý rok, poté se dvojice rozvedla. Jeho druhou manželkou se stala právnička Jana Hlaváčková, se kterou se oženil v roce 2009. Rozvod přišel o čtyři roky později. Potřetí vstoupil do chomoutu právě s Gabrielou Bendovou, kterou si vzal v roce 2019, a vypadá to, že konečně narazil na tu pravou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.