4 sošky andělíčků. Takhle dnes vypadá hrob Stanislava Grosse, který by měl na konci října výročí

Autor: ŽivotvČesku | Hrob Stanislava Grosse
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 10. 2021

Už před více než 6 lety po dlouhé a těžké nemoci zemřel expremiér Stanislav Gross. Bylo mu pouhých 45 let a na tomto světě po sobě zanechal manželku Šárku (51) a dvě dospívající dcery. Dne 30. října si budou pozůstalí připomínat výročí jeho narozenin, je ale evidentní, že z jejich myslí neschází celoročně. Hrob Stanislava Grosse je skvěle opečovávaný a jeho památku na něm střeží sošky andělů.

Dne 31. října by expremiér a bývalý předseda ČSSD Stanislav Gross oslavil 52. narozeniny. Muž, který čtyři roky zastával post ministra vnitra, prohrál v dubnu 2015 boj s amyotrofickou laterální sklerózou. O jeho zápasu s nevyléčitelným neurodegenerativním onemocněním, při němž postižený ztrácí nervové buňky, se veřejnost dozvěděla v roce 2014.

Výročí narozenin Stanislava Grosse si mohou pozůstalí připomenout i tím, že půjdou zapálit svíčku na jeho hrob na pražském hřbitově Vyšehrad. Z místa je ale jasné, že jeho památku uctívají celoročně. Hrob je opečovávaný, neleží na něm spadané listí a zdobí ho květiny. Střeží ho také čtyři sošky andělíčků.

Když Stanislav Gross opustil tento svět, zanechal tu po sobě manželku Šárku a dcery Denisu (23) a Natálii (19). Mladší z nich už ve svém útlém věku patří mezi výrazné muzikálové hvězdy a otec by na ni byl jistě pyšný. I vlastnosti, které po něm zdědila, mají na její úspěšné kariéře svůj podíl.

"Po tatínkovi zdědila výřečnost a exhibicionismus. No a já jsem v mládí tancovala, věnovala se hodně sportu a hrála na klavír, tedy trochu pohybu a vztah k hudbě po mně zdědit mohla," řekla již dříve s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz úspěšná podnikatelka Šárka Grossová, která je pyšná na obě své dcery, tedy i starší Denisu.

Hrob Stanislava Grosse
Hrob Stanislava Grosse
Foto: ŽivotvČesku

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.