5 let od úmrtí malého velkého herce Jiřího Krytináře. Dlouho se léčil se srdcem, uvedla dcera

Herec Jiří Krytinář
Herec Jiří Krytinář
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 9. 2020

Smutná zpráva o úmrtí nejmenšího českého herce Jiřího Krytináře (+68) přišla 29. září 2015 a letos uběhne už pět let od této události.

Herec Jiří Krytinář trpěl už od dětství nemocí zvanou dysplazie, kvůli které měřil pouhých 124 centimetrů a byl tak vzrůstem nejmenším hercem u nás. Ale to mu neubralo na velikosti hereckého talentu a do svých rolí dával srdce i duši. Diváci si ho oblíbili například v komediální roli Davida Goliáše v televizním seriálu Hospoda nebo legendární klasice Tři veteráni. Zahrál si i ve spoustě slavných pohádek jako Arabela se vrací nebo Kouzelný měšec, ale byl vyhledáváným hercem i ze strany zahraničních produkcí. Objevil se třeba v Letopisech Narnie a Bathory.

Ztvárnil také mnoho rolí v divadelních inscenacích Divadla bez zábradlí, Národního divadla nebo Hudebního divadla Karlín. V roce 2009 vydal autorskou knihu Dívám se vzhůru, která zachycuje vzpomínky z jeho osobního života a historky z natáčení.

Jiří Krytinář zemřel 29. září 2015 a v souvislosti s jeho smrtí se mluvilo o plicní embolii. Jeho dcera Jana však po roce promluvila a tvrdila, že úmrtí nejmenšího českého herce způsobil infarkt. Právě letos uběhne pětileté výročí od jeho smrti.

Zemřel na infarkt. Sice se psalo, že na plicní embolii, ale nebyla to pravda. Táta se dlouho léčil se srdcem. V posledních letech měl navíc nadváhu, což jeho stavu moc nepřispívalo,“ přiznala jeho dcera Jana v rozhovoru pro MF Dnes magazín.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.