8 dní před smrtí Jiřího Menzela (†82) jeho manželka věřila, že bude vše dobré. Tohle řekla

Jiří Menzel s manželkou Olgou
Jiří Menzel s manželkou Olgou
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 9. 2020

Ve věku 82 let zemřel oscarový režisér Jiří Menzel. O jeho odchodu informovala manželka Olga s tím, že se tak stalo 5. září. Pro ŽivotvČesku.cz krásná manželka legendárního režiséra poskytla rozhovor, v němž se svěřila nejen o problémech s domem, který nedávno pořídila, ale také, že poslední tři roky jí provázejí velké starosti.

V novém domě se objevily rozsáhlé skryté vady, pro které dům není obyvatelný. Je to pro mě v současné době velmi svízelná situace. Nemluvě o tom, že jsem si vzala obrovskou hypotéku, kterou musím splácet,“ připustila Olga Menzelová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že musí najít řešení.

Zřejmě si něco budeme muset pronajmout. Beru to tak, že člověk v životě prochází různými obdobími, ať už lehčími nebo složitějšími. Nás se poslední tři roky spíš týká to druhé,“ vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz Olga a pokračovala o tom, že s manželem to v posledních dnech nebylo vůbec dobré. „K problémům je potřeba se stavět čelem a se ctí se s nimi vypořádat a snažit se vybrat ze složitých životních situací i to pozitivní,“ dodala 8 dnů před smrtí manžela Olga.

Jiří Menzel zemřel v sobotu 5. září ve večerních hodinách v okruhu rodiny. Manželka Olga se na sociální síti ke smrti manžela, oscarového režiséra vyjádřila.

"Jiřinko náš milovaný, nejstatečnější ze všech statečných. Včera večer doma v našich náručích tvoje tělo opustilo náš pozemský svět. Bylo nám velkou ctí, že jsme tě mohly doprovodit na tvojí poslední cestě. Tvoje láska ke mně a našim holkám byla láskou, která si neklade podmínek,“ uvedla Olga Menzelová.

"Jiřinko, děkuju za každý den, který jsem mohla být s tebou. Bylo to výjimečné. Děkuju i za ty těžké poslední 3 roky. Stále jsi mi pomáhal. Svou statečností, chutí, neobyčejnou vůlí do života a humorem. Přeju ti hezkej obláček, jaks ty sám říkával… Smrtí nic nekončí a věřím, že se setkáme, ať už v jakékoliv podobě. Protože není možné, aby to tak nebylo. Hladím tě a milujeme tě z celého srdce navěky. Tvoje holky. Olinka, Anička, Evička," napsala.

Jiří Menzel se narodil v roce 1938 v Praze jako syn spisovatele a scenáristy Josefa Menzela. Jeho první celovečerní film Ostře sledované vlaky podle literární předlohy jeho oblíbeného autora Bohumila Hrabala z roku 1966 získal Oscara za nejlepší zahraniční film.

Koncem října 2004 se ve svých šestašedesáti letech oženil, během cesty po Asii si v Thajsku po pětileté známosti vzal o čtyřicet let mladší Olgu Kelymanovou (Menzelovou). 11. prosince 2008 se jeho manželce narodila dcera Anna Karolína, jejíž otec je režisér Jaroslav Brabec, později v roce 2015 se narodila Eva Maria.

Naposledy se na plátně objevil ve snímku Tlumočník z roku 2018. V posledních letech měl Jiří Menzel vleklé zdravotní problémy, byl upoután na invalidní vozík, a jeho stav vyžadoval 24 hodinovou péči. Jiří Menzel zemřel 5. září 2020. Úmrtí oznámila na Facebooku jeho manželka.

Dne 5. září uplynul rok od odchodu režiséra Jiřího Menzela (†82). Dojemnou vzpomínku po ro...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu