8 dní před smrtí Jiřího Menzela (†82) jeho manželka věřila, že bude vše dobré. Tohle řekla

Jiří Menzel s manželkou Olgou
Jiří Menzel s manželkou Olgou
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 9. 2020

Ve věku 82 let zemřel oscarový režisér Jiří Menzel. O jeho odchodu informovala manželka Olga s tím, že se tak stalo 5. září. Pro ŽivotvČesku.cz krásná manželka legendárního režiséra poskytla rozhovor, v němž se svěřila nejen o problémech s domem, který nedávno pořídila, ale také, že poslední tři roky jí provázejí velké starosti.

V novém domě se objevily rozsáhlé skryté vady, pro které dům není obyvatelný. Je to pro mě v současné době velmi svízelná situace. Nemluvě o tom, že jsem si vzala obrovskou hypotéku, kterou musím splácet,“ připustila Olga Menzelová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že musí najít řešení.

Zřejmě si něco budeme muset pronajmout. Beru to tak, že člověk v životě prochází různými obdobími, ať už lehčími nebo složitějšími. Nás se poslední tři roky spíš týká to druhé,“ vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz Olga a pokračovala o tom, že s manželem to v posledních dnech nebylo vůbec dobré. „K problémům je potřeba se stavět čelem a se ctí se s nimi vypořádat a snažit se vybrat ze složitých životních situací i to pozitivní,“ dodala 8 dnů před smrtí manžela Olga.

Jiří Menzel zemřel v sobotu 5. září ve večerních hodinách v okruhu rodiny. Manželka Olga se na sociální síti ke smrti manžela, oscarového režiséra vyjádřila.

"Jiřinko náš milovaný, nejstatečnější ze všech statečných. Včera večer doma v našich náručích tvoje tělo opustilo náš pozemský svět. Bylo nám velkou ctí, že jsme tě mohly doprovodit na tvojí poslední cestě. Tvoje láska ke mně a našim holkám byla láskou, která si neklade podmínek,“ uvedla Olga Menzelová.

"Jiřinko, děkuju za každý den, který jsem mohla být s tebou. Bylo to výjimečné. Děkuju i za ty těžké poslední 3 roky. Stále jsi mi pomáhal. Svou statečností, chutí, neobyčejnou vůlí do života a humorem. Přeju ti hezkej obláček, jaks ty sám říkával… Smrtí nic nekončí a věřím, že se setkáme, ať už v jakékoliv podobě. Protože není možné, aby to tak nebylo. Hladím tě a milujeme tě z celého srdce navěky. Tvoje holky. Olinka, Anička, Evička," napsala.

Jiří Menzel se narodil v roce 1938 v Praze jako syn spisovatele a scenáristy Josefa Menzela. Jeho první celovečerní film Ostře sledované vlaky podle literární předlohy jeho oblíbeného autora Bohumila Hrabala z roku 1966 získal Oscara za nejlepší zahraniční film.

Koncem října 2004 se ve svých šestašedesáti letech oženil, během cesty po Asii si v Thajsku po pětileté známosti vzal o čtyřicet let mladší Olgu Kelymanovou (Menzelovou). 11. prosince 2008 se jeho manželce narodila dcera Anna Karolína, jejíž otec je režisér Jaroslav Brabec, později v roce 2015 se narodila Eva Maria.

Naposledy se na plátně objevil ve snímku Tlumočník z roku 2018. V posledních letech měl Jiří Menzel vleklé zdravotní problémy, byl upoután na invalidní vozík, a jeho stav vyžadoval 24 hodinovou péči. Jiří Menzel zemřel 5. září 2020. Úmrtí oznámila na Facebooku jeho manželka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.