Konzultantka počasí Dagmar Honsová odpověděla, jak to bude do konce února v nížinách se sněhem
Hory se těší z další sněhové pokrývky, oproti tomu v nížinách to připomíná spíše velmi pozvolný příchod jara. "Nejvyšší výšku sněhové pokrývky i nadále hlásí okolí Blatného vrchu na Šumavě 179 cm, na druhém místě je Černá hora ve východních Krkonoších 156 cm," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová. Dále pak odpověděla na dotaz, zda se sněhová nadílka do konce února přesune i do nížin.
Letošní charakter zimního počasí je sice dynamický a v posledním týdnu bohatý na sněžení v horských oblastech, ale v nižších polohách je zima dost »slabá«.
"Prosinec byl v Česku teplotně normální, leden teplotně nadprůměrný. A leden přinesl do nižších poloh méně dnů se sněhovou pokrývkou než prosinec. Například v prosinci bylo na pražské stanici Ruzyně deset dnů se sněhovou pokrývkou. Přesně 10. prosince leželo 8 cm sněhu, v lednu to byly pouze dva dny, kdy 21. ledna ležely 4 cm sněhu," vyjmenovala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová s tím, že proměnlivý charakter počasí s dostatkem srážek a i s hodně proměnlivými teplotami lze očekávat až do konce února. Na celodenní mrazy nebo déletrvající sněhovou pokrývku to v nižších nadmořských výškách ale zatím nevypadá.
Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.