Skladatel hitů Hany Zagorové či Heleny Vondráčkové ukázal své bydlení. Jde o útulný byt na Malé Straně za astronomickou sumu s vířivou vanou
V roce 2002 mu voda v bytě sahala téměř do dvou metrů. Po někdejších povodních hudební skladatel Zděněk Barták (67) měl v hlavě řadu otázek, které se týkaly jeho domova na Malé Straně. "Došlo naštěstí k rekonstrukci," jasně odpověděl pro ŽivotvČesku.cz jeho syn Daniel Barták, který po otci zdědil dvě zásadní věci - talent a chuť dělat hudební řemeslo.
Autor mimo jiné i hudby k televiznímu seriálu Zdivočelá země, který si našel široký zájem televizního publika, už dnes ví, že nebýt povodní, vše mohlo být mnohem menší, než je dnes. Řeč je o bytě na Malé Straně, který je zároveň pracovnou a po roce 2002 se o kousek rozšířil.
Po velké vodě byl totiž dvoupokojový byt v přízemí zvětšen o sousední prostory, a díky tomu přibyla koupelna, ale i chodba s úložným prostorem a ložnice s oknem.
Pro redakci ŽivotvČesku.cz o bytě, který dnes má hodnotu odhadem přes deset milionů korun (podle zjištění redakce se na portálu Sreality nedaleko zmíněného bytu skladatele prodává byt o dispozici 2+kk 66 m² za částku 12,9 milionu korun, poz. red.), promluvil syn slavného hudebního tvůrce Daniel Barták.
"Vyrůstal jsem v tomto bytě na Malé Straně do svých devíti let. Z dětství mám na tu dobu řadu těch nejkrásnějších vzpomínek. Když k tátovi přijdu na návštěvu, všechny se mi zpětně vybaví. Po povodních je interiér už jiný, protože nás to vytopilo, ale atmosféra zůstala stejná. Táta nejvíce času tráví samozřejmě stále v pracovně, která má svou koupelnu. Je to kouzelné místo, kde nechybí klavír, na kterém jsem zahrál první tóny. A přiznám se, že si rád za něj při návštěvě táty sednu a otestuji, jestli pořád hraje tak dokonale jako tehdy. Je to skromné, ale příjemné bydlení, které si zachovává svou důstojnost s ohledem na historii domu," popsal pro ŽivotvČesku.cz Daniel Barták, syn slavného hudebního skladatele.
Zdeněk Barták se pro hudbu narodil. Pamětníci i dnes ví, že orchestr Zdeňka Bartáka patřil s orchestry Karla Vlacha a Gustava Broma mezi nejúspěšnější taneční orchestry v Evropě. Před lety si jeho talent nemohl vynachválit režisér Jaroslav Soukup, kterému napsal hudbu pro jeho 17 celovečerních filmů.
Výčet pracovních úspěchů, kterými se nesmazatelně zapsal v roli skladatele do filmové, divadelní a televizní tvorby, je obrovský. Své o tom ví zpěváci jako Hana Zagorová, Helena Vondráčková, Marie Rottrová, Milan Chladil či Viktor Sodoma a řada dalších.
Největším úspěchem je pro něj ale jeho syn, který mu v hudební branži nedělá rozhodně ostudu. Naopak se hudebně podepsal pod několik muzikálů, příkladem Mefisto, filmů a ve srovnání s otcem menšího množství hudebních hitů jednotlivých interpretů.
Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.