Reklama:

Česko se rozloučilo s hereckou legendou Josefem Somrem. Dojemně zavzpomínala kamarádka Tereza Brodská

Pohřeb Josefa Somra
Pohřeb Josefa Somra
Foto: ZivotvCesku
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 10. 2022

Ve strašnickém krematoriu v Praze proběhlo poslední rozloučení s Josefem Somrem (✝88), který poslední roky života strávil spíše v ústraní. Hereckou legendu sužovaly zdravotní potíže. Na představitele výpravčího Hubičky z filmu Ostře sledované vlaky zavzpomínala Tereza Brodská (54), která se se zesnulým hercem přátelila. "On se ke mně choval vždy velmi noblesně," uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Josef Somr byl členem Činohry Národního divadla a do paměti diváků se zapsal především jako výpravčí Hubička, který ve filmu Ostře sledované vlaky orazítkoval pozadí pohledné Zdeničky, kterou si zahrála Jitka Zelenohorská (75).

Reklama:

Dne 16. října oblíbený herec zemřel v sanatoriu Na Pleši, kde se léčil především s plicními obtížemi. Zavzpomínat na něj přišli herečtí kolegové z divadla i filmu. Mezi nimi například Jiří Bartoška (75), Táňa Medvecká (68) nebo Eliška Balzerová (73) a desítky dalších.

Pro ŽivotvČesku.cz na hereckou legendu zavzpomínala Tereza Brodská. "On byl nesmírně laskavý a podle mě byl i dost introvertní. Já jsem s ním vždy zažila velkou legraci. My jsme byli trojka, vždy spolu, Somr, Schmitzer a já, taková zvláštní trojka, to samo o sobě budilo... (směje se)," popsala herečka, jak se s Josefem Somrem spolupracovalo.

"S ním točit byla prostě paráda, já jsem byla mladinká holka a on se ke mně choval vždy velmi noblesně, ale tím, že měl krásný smysl pro humor, tak jsme se i hodně nasmáli," zavzpomínala na jednu z největších českých filmových legend populární herečka Tereza Brodská pro ŽivotvČesku.cz.

Josef Somr poprvé stál před kamerou v roce 1966 ve snímku Obžalovaný, naposled v roce 2016 v komedii Jak básníci čekají na zázrak.

Somr vystudoval brněnskou JAMU. Následně získal zkušenost z několika oblastních divadel. Později ho Jan Kačer přizval v roce 1965 do vznikajícího Činoherního klubu v Praze. V roce 1978 přešel do Národního divadla. Za výkon v Hrubínově Romanci pro křídlovku dostal svou první Thálii, druhou za představení Gin Game na jevišti pražské Violy. Obdržel medaili Za zásluhy.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: