Zákaz polibků a intimního styku mimo rodinu. Nové nařízení vrací do doby inkvizice, má jasno odborník
Stát v boji s koronavirem selhává a vláda se stále častěji uchyluje k restrikcím, které zasahují do rodinného život. Vláda Velké Británie jde ještě dál. Premiér Boris Johnson chce začít hlídat i tu nejintimnější sféru. Je možné kontrolovat, kdo s kým spí a zda se líbáte jen v rodině, nebo máte milenku? "Jak to budou ti policisté hlídat? To je snad špatný vtip," zlobí se bezpečnostní expert Andor Šándor v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz.
Občané mnoha evropských států se bouří proti tomu, jakým způsobem vlády zasahují do každodenních životů. V Itálii jsou nepokoje kvůli zavřených hospodám. V Česku mnoho lidí odmítá roušku a vidí v ní symbol podřízenosti vládě. A mezitím ve Velké Británii vychází nařízení, které si klade za cíl stopnout intimní život, který se děje mimo rodinu.
Podle nových opatření je nutné, aby lidé byli doma či v práci. A aby nevyhledávali intimní partnery mimo svou rodinu. To je pohroma pro všechny singles, kteří prostě chtějí vyrazit na rande. Omezení je součástí širšího zákazu, který má platit od příštího týdne po celý měsíc. Premiér Boris Johnson chce dohlížet na to, s kým se Britové líbají a koho drží za ruku.
Podle nových opatření, která byla oznámena v sobotu, nesmí lidé z oddělených domácností navštěvovat přátele a vzdálenější rodinné příslušníky. Omezení intimních kontaktů má i svou výjimku. Mohou se sejít dva lidé sice z oddělených domácností, kteří ale žijí sami, respektive nejvýše s nezletilými dětmi. Tyto osoby se navštěvovat mohou, stejně tak u sebe nocovat.
"Toto je zcela absurdní a je to cesta do pekla. To je zcela proti duchu volnomyšlenkářské Británie. Já na tu zprávu koukám a zdráhám se tomu věřit. To je už výraz naprostého zoufalství, jak tu covidovou krizi řešit. Já nevím, zda se do toho nařízení promítá osobní život premiéra Johnsona, který má šest dětí s několika ženami. Možná se do toho nějak promítá jeho promiskuita a jeho zkušenosti s covidem. Toto není normální, to je krok do doby inkvizice. My sice žijeme v nějaké pandemii šílenství, ale toto nemá s 21. stoletím nic společného," uvedl bezpečnostní expert Andor Šándor pro ŽivotvČesku.cz s tím, že na lidi není možné tlačit nekonečně dlouho. Jak nařízení překročí únosnou mez, hrozí revolta. Šandor již dříve uvedl, že lidé se proti absurdním a nelogickým nařízením budou bouřit.
"Jak se to bude hlídat? V Anglii není nutnost mít občanku. Jak to chtějí kontrolovat? Vždyť i ta policie má omezené možnosti. A já se obávám, že ten britský policista, který chodí bez zbraně a který je stále relativně váženým člověk, tak pokud bude hlídat a kontrolovat tyto věci, tak celkově pověst britské policie utrpí. Pořád tak nějak doufám, že si toto musel jen někdo vymyslet. Ale když se dívám na Británii těchto dnů, tak mám někdy pocit, že i to nemožné se realizovalo už včera," dodal Šándor s tím, že různá nařízení není možné jen tvrdě vynucovat, ale je třeba lidem situaci vysvětlovat. "A je nutné jim ukázat světlo na konci tunelu. Je nutné lidi seznámit s tím, do kdy jednotlivá nařízení budou platit," dodal pro ŽivotvČesku.cz bezpečnostní expert k situaci v Evropě.
Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.