Reklama:

Posun ve vyšetřování tragické smrti českého chlapce v Německu. Správce kempu promluvil

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 8. 2025

Úterní tragická smrt třináctiletého českého chlapce u německého jezera Silbersee zasáhla širokou veřejnost. Okolnosti neštěstí zatím zůstávají nejasné, vyšetřovatelé však pracují s verzí, že mohlo jít o nešťastnou náhodu. K tragédii se pro CNN Prima News vyjádřil i správce kempu, do kterého chlapec s rodinou den před nešťastnou nehodou dorazil.

Reklama:

Třináctiletý chlapec přijel s rodinou v sobotu na dovolenou do kempu u německého jezera Silbersee poblíž polských hranic. V neděli kolem 19:30 rodičům oznámil, že se jde projít, a od té doby ho nikdo nespatřil. Jeho telefon nejprve vyzváněl, později však byl vypnutý. Nalezen byl přibližně deset kilometrů od místa, kde zmizel.

Reklama:

Policie připustila, že příčinou smrti mohla být »tragická nehoda«. Dosavadní stopy tomu nasvědčují a vyšetřovatelé zatím nemají žádné indicie, že by se jednalo o trestný čin. Nyní promluvil správce kempu, kam šest českých rodin v sobotu dorazilo.

Pro televizi CNN Prima News správce Falk Nowotnick uvedl, že k tragédii mělo dojít už v neděli večer, kdy po nedaleké železnici projížděl poslední vlak. "Chlapec kráčel po kolejích a po průjezdu vlaku se lekl, upadl a zranil se na hlavě," řekl redakci. Nález těla měl být do deseti kilometrů od místa zmizení.

Podle policejního ředitelství v Görlitz je pitva naplánována na pátek, přičemž výsledky, které by mohly objasnit okolnosti úmrtí, se očekávají v pondělí. "Vyšetřování zatím probíhá všemi směry," uvedla saská policie.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: