Reklama:

Panika kvůli nové mutaci covidu-19: Ze strachu o život se nechal naočkovat i herec Ian McKellen z Pána prstenů

Herec Ian McKellen se nechat očkovat proti koronaviru
Herec Ian McKellen se nechat očkovat proti koronaviru
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 12. 2020

Britský herec Ian McKellen (81) patří k prvním známým hvězdám, které se rozhodly využít možnosti nechat si aplikovat vakcínu proti onemocnění covid-19, kterou vyvinula farmaceutická společnost Pfizer. Ve Velké Británii začíná navíc narůstat panika kvůli mutaci nového koronaviru, o kterém promluvil Matt Hancock (42), britský ministr zdravotnictví. Podle dosavadních informací postihl už přes tisíc pacientů. Je zavedeno, že očkovací látku dostanou jako první zdravotníci, senioři a lidé žijící v domovech důchodců. Vzhledem k věku velikána světového filmu McKellena, tak mohl být mezi těmi, kterým se vakcína aplikuje nejdříve.

Reklama:

Herec s titulem Sira a představitel čaroděje Gandalfa z filmové fantasy trilogie Pán prstenů projevil důvěru v novou vakcínu společnosti Pfizer, která má být účinnou zbraní v boji proti koronavirové epidemii. Jedním z důvodů, proč se rozhodl očkování podstoupit, je obava o vlastní život, protože v Británii se objevila nová mutace covidu-19, která mezi lidmi vyvolala obrovský strach. Ten postihl i legendy hereckého světa, které se v obavách ze smrti nechávají očkovat.

Reklama:

"Kdokoli, kdo žije tak dlouho jako já, je naživu díky tomu, že dříve podstoupil očkování. Mám velké štěstí, že jsem vakcínu dostal. Bez váhání bych ji doporučil každému. Samozřejmě je to invazivní, jehla vypadá jako zbraň, ale není. Je to přítel," vyjádřil se slavný představitel čaroděje Gandalfa, informovalo BBC.

"Jsem o něco starší než NHS (National Health Service, Národní zdravotní služba, pozn. red.), ale když jsem byl dítě, měl jsem skvělou lékařskou péči dostupnou kdykoli jsem potřeboval – jak nádherná představa," řekl Ian McKellen.

Ministerstvo oznámilo informaci o výskytu nové mutace koronaviru Světové zdravotnické organizaci (WHO) a zavedlo přísná opatření, která mají zabránit šíření viru z ohnisek, která vykazují rostoucí čísla nakažených.

Celou situaci se snaží uklidnit řada odborníků. Jedním z nich je anglický lékař a přední epidemiolog Chris Whitty (54), který je hlavním odborným poradcem vlády Spojeného království i ministerstva zdravotnictví. "Neexistuje žádný důkaz, že je tento nový typ viru nebezpečnější. Nikdo by se kvůli tomu neměl znepokojovat," řekl pro BBC.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: