Rok boje se zákeřnou nemocí. Laďka Něrgešová zavzpomínala na moment, kdy se jí změnil život
Loni 5. května odvezla záchranná služba moderátorku Laďku Něrgešovou přímo ze studia CNN Prima News do nemocnice. Krátce poté jí lékaři diagnostikovali agresivní glioblastom – zákeřný nádor na mozku. Na tento okamžik, který jí už navždy změnil život, oblíbená moderátorka zavzpomínala i na sociální síti.
"Dneska je to rok! Rok od té chvíle, kdy se mi změnil život. Ale zatím žiju! A děkuju za to!" napsala Laďka Něrgešová na svůj instagramový profil. Krátký, ale silný vzkaz okamžitě vyvolal obrovskou vlnu podpory od fanoušků i kolegů.
Právě v květnu minulého roku se moderátorce náhle udělalo špatně přímo během práce ve studiu CNN Prima News. Následoval urgentní převoz do nemocnice a následně šokující diagnóza – glioblastom, jeden z nejagresivnějších nádorů mozku.
Od té doby prošla náročnou léčbou, operací i chemoterapiemi. V posledních měsících podstupuje také moderní léčbu metodou TTF, při které musí být téměř neustále napojená na speciální přístroj. Sama otevřeně popsala, že s ním tráví většinu dne i noci a léčba výrazně zasahuje do běžného života.
Přesto se snaží neztrácet optimismus a hledat věci, které jí psychicky pomáhají. Na doporučení onkologů se v posledních měsících pustila do malování obrazů, které začala sdílet i prodávat svým fanouškům. A právě tvorba se pro ni stala důležitou formou terapie i odreagování.
Její obrazy mají překvapivě velký úspěch a fanoušci oceňují nejen samotná díla, ale především energii a sílu, kterou do nich moderátorka vkládá. Mnozí jí v komentářích píší, že z její tvorby cítí naději, klid a obrovskou vůli bojovat.
Laďka Něrgešová tak i po roce od chvíle, kdy se jí život obrátil vzhůru nohama, zůstává symbolem obrovské statečnosti. A jak sama říká – nejdůležitější pro ni dnes je, že tu stále je.
Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.



