Před lety jí utekl manžel s kamarádkou, dnes Taťána Malá září. Ukázala se v plavkách a fanoušci šli do kolen
Předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Taťána Malá odložila na chvíli politiku stranou a na sociálních sítích potěšila své sledující letní fotografií. Na snímku v krémových plavkách zapózovala na nafukovacím kruhu v bazénu a dala najevo, že prázdninová sezóna pro ni právě začala. Pod příspěvkem se okamžitě začaly hromadit pochvalné reakce.
"Tímto považuji léto za zahájené," napsala Taťána Malá ke snímku, na kterém odpočívá v bazénu. Poslankyně na fotografii předvedla štíhlou postavu a vysloužila si desítky kladných komentářů. Vedle pochval za letní fotografii sledující uváděli i to, že politička je podle nich nejen půvabná, ale i chytrá.
"Opravdu nejkrásnější a jedna z mála nejchytřejších političek," napsal jeden z uživatelů sociální sítě. "Wau, máme nejkrásnější političku," napsal další. Jiní uživatelé jí přáli krásné léto a znovu vyzdvihovali její postavu.
Zdá se, že i Taťána Malá už alespoň na chvíli přepnula z pracovního režimu do letní pohody. Poslaneckou sněmovnu totiž po posledních jednáních čeká tradiční letní přestávka. Plénum má naplánované zasedání ještě na začátku července a poté se poslanci obvykle vracejí k pravidelnému jednání až v září.
To ale neznamená, že by měli dva měsíce volna – během léta se věnují práci v regionech, setkáním s voliči nebo přípravě legislativy.
Pokud však jde o osobní vztahy, letos v únoru politička zavzpomínala i na léto roku 2018, kdy po necelých dvou týdnech skončila v čele ministerstva spravedlnosti. Jak tehdy popsala pro Epicentrum deníku Blesk, tehdejší emotivní odchod nebyl jen reakcí na politický tlak, ale také na těžkou rodinnou krizi, kterou řešila ve stejný čas. Pro ŽivotvČesku.cz z obecného hlediska psycholog Jeroným Klimeš uvedl, že existuje určité procento párů, které se k sobě po delší odluce vrátí.
"Neměla jsem sílu ani na ten boj, ani se obhajovat. Dnes bych se k tomu možná postavila jinak. Nelituju ničeho. Život jde dál. Když člověk bojovat chce, má zabojovat, když nechce, má složit zbraně," řekla Malá v rozhovoru.
Podle svých slov tehdy řešila velmi citlivou rodinnou situaci. Uvedla, že její tehdejší manžel – brněnský advokát Ondřej Malý – odešel k její blízké kamarádce a ona se rozhodla dát přednost stabilizaci rodiny a péči o děti.
"Řešili jsme velmi složitou životní situaci, kdy jsme se rozváděli, a můj tehdejší muž odešel k mé nejlepší kamarádce. Bylo to hrozně bolavé a citlivé a já jsem tehdy dala přednost tomu uspořádat si rodinné vztahy a postarat se o děti, kterých se to samozřejmě dotýkalo. Jsem přesvědčená, že to bylo rozhodnutí správné," popsala Malá.
V rozhovoru zároveň odmítla představu, že by měla vystupovat jen jako tvrdá politička bez emocí. Připomněla, že vedle veřejné funkce žije i další role.
"Jsem pořád žena, máma, partnerka, mám těch životních rolí víc a nehraju čistě jen tu politickou," uvedla. Dodala také, že by podle ní více politiků mělo být vůči veřejnosti otevřenějších i v osobní rovině. Dnes podle svých slov s bývalým manželem fungují především jako rodičovský tým. Přestože jejich vztah skončil, kvůli synovi udržují komunikaci a společnou péči.
"Nějaké procento, že se páry po rozchodu po tolika letech k sobě vrátí, tam sice existuje, ale síly směřující k obnově vztahu jsou slabé, protože jejich děti už nejsou malé. Děti jsou společný projekt (výchova dítěte do dospělosti), který už byl naplněn. A city v tom vztahu už jsou »vyhaslé«. V podobných případech nejde o náhlou událost, ale rozpad trval už nějakou dobu, mohly to být měsíce, ale i roky," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zkušený odborník přes partnerské vztahy a psychologii rodiny Klimeš.
Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.