Reklama:

Petra Kvitová potvrdila vztah se svým koučem. Funkčnost vztahu závisí na špatných vlastnostech, míní psycholog

Petra Kvitová se svým trenérem a manželem Jiřím Vaňkem
Petra Kvitová se svým trenérem a manželem Jiřím Vaňkem
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2021

Láska vstoupila do života tenistky Petry Kvitové (31), která potvrdila vztah se svým trenérem Jiřím Vaňkem (43). Vzájemné sympatie přerostly v hlubší city a dvojice spolu nejen spolupracuje, ale nyní tvoří i pár. Renomovaný psycholog a odborník na vztahy Jeroným Klimeš (54) vysvětlil, jaká jsou úskalí vztahu, pokud spolu partneři navíc pracují. "Existují páry, které musí spojovat profesní život se soukromým, aby fungovaly. Pak jsou ale dvojice, které to naopak rozbíjí. Většinou to závisí na jejich špatných vlastnostech – pokud má někdo povahové rysy, s nimiž se nedá vydržet chvíli - natož déle, pak je to problém," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

O vztahu Petry Kvitové s jejím trenérem Jiřím Vaňkem se spekulovalo již delší dobu, ale stále se drželi v ústraní. Začali spolu pracovat v roce 2016 a jejich profesní vztah nakonec přerostl v lásku. V minulosti chodila úspěšná tenisová reprezentantka například s kolegou Radkem Štěpánkem (42), dokonce byla zasnoubená s hokejovým útočníkem Radkem Meidlem (32). Předchozí neúspěchy ve vztazích ji posunuly vpřed a nyní je šťastná po boku muže, o kterém poprvé promluvila.

Reklama:

"Je to můj trenér Jirka Vaněk. Někdy se to tak prostě vyvine. Tak dlouho nás všichni dávali dohromady, tak dlouho se nás všichni ptali, až se z nás stal pár," potvrdila wimbledonská šampionka serveru Blesk.cz.

Zkušený psycholog Jeroným Klimeš popsal, co může ve vztahu, který spojuje práci s láskou, představovat potenciální problém. "Existují páry, které musí spojovat profesní život se soukromým, aby fungovaly. Pak jsou ale dvojice, které to naopak rozbíjí. Většinou to závisí na jejich špatných vlastnostech – pokud má někdo povahové rysy, s nimiž se nedá vydržet chvíli - natož déle, pak je to problém. Například s výbušným cholerikem vydržíte hodinu denně, ale ne deset. Společná práce nevadí, ale je důležité, aby pár měl také svůj vlastní život – vztah nesmí být monotónní. Jestli spolu partneři mohou pracovat hodně závisí na osobnostních vlastnostech," vyjádřil se psycholog Jeroným Klimeš pro ŽivotvČesku.cz s tím, že existuje několik zásad, které se významně podílí na šťastném a pevném vztahu.

"Vždy zmiňuji jednoduchou zásadu: Bolest mého partnera musí být také má bolest. Pokud protějšku něco vadí, ten druhý by to neměl vnímat jen jako řeči, ale brát na to ohled. K partnerovi bychom se měli chovat lépe než k druhým lidem. Pokud přítel nebo přítelkyně slíbí, že přijde v pět hodin, měl/a by to dodržet. Těch zásad je více a roli hraje hodně drobností. Nicméně považuji za podstatné myslet v duchu, že partneři jsou na jedné lodi – jeden za všechny, všichni za jednoho," dodal renomovaný psycholog pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: