Slova ministra Jana Hamáčka po zadržení útočníka. Vyjádřil se směrem k zastřelené ženě z úřadu práce

Ministr vnitra Jan Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 6. 2021

Policie v úterý odpoledne usilovně pátrala po pachateli, který v Bělehradské ulici v centru Prahy postřelil padesátiletou ženu. Ta byla na místě resuscitována, posléze ale v nemocnici zranění podlehla. Policistům se pak podařilo střelce dopadnout v centru metropole a šéf pražské policie Tomáš Lerch na tiskové konferenci potvrdil, že jde o téhož muže, který v pátek poleptal bývalou kolegyni kyselinou a nastražil výbušninu v domě v Libni. "Chtěl bych ocenit špičkovou práci pražské policie," uvedl pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra Jan Hamáček (42).

V Bělehradské ulici v centru Prahy v úterý útočník zastřelil padesátiletou ženu. Ten samý muž byl podle šéfa pražské policie zodpovědný i za poleptání bývalé kolegyně kyselinou a nastražení výbušniny v Libni. Policistům se podařilo nebezpečného útočníka v úterý odpoledne dopadnout v centru metropole.

Poté, co byl pachatel zadržen, Lerch na tiskové konferenci uvedl, že střílel z nelegálně držené zbraně a policie ho vyslýchá a zkoumá motivy jeho činů. Po útočníkovi bylo pátráno i za pomoci vrtulníku, k dopadení pomohly záběry z bezpečnostních kamer.

Výkon policistů oceňuje i ministr vnitra. "Chtěl bych ocenit špičkovou práci pražské policie, která během několika hodin dopadla nebezpečného a ozbrojeného pravděpodobného pachatele vraždy zaměstnankyně úřadu práce. Děkuji i veřejnosti za pomoc při pátrání," uvedl Jan Hamáček pro ŽivotvČesku.cz.

Žena, kterou si muž na úřadu práce vybral za svou oběť, byla na místě resuscitována přímo svědky události. "Měli jsme na místě lékařskou posádku, inspektora a samozřejmě také posádku záchranářů. Skutečnost, že je žena ve vážném stavu, byla zřejmá už při volání na tísňovou linku 155. Operátorka začala okamžitě provádět telefonicky asistovanou resuscitaci spolu se svědky," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz Jana Poštová, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy.

Postřelená žena i přes veškeré snahy svědků činu, kteří se snažili jí pomoci, a následně zdravotníků svým vážným zraněním nakonec podlehla. Stalo se tak po převozu do nemocnice.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.