Aby mohl nemocný Martínek žít, potřebuje léčbu za 100 milionů korun. Lucie Šlégrová k přispění nabádá politiky a "boháče"

Manželka hokejové legendy Lucie Šlégr
Manželka hokejové legendy Lucie Šlégr
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 9. 2023

V posledních dnech doslova zaplavil sociální sítě příběh dvouletého chlapečka Martínka, který trpí velmi vzácným genetickým onemocněním - syndromem AADC. Jelikož pojišťovna v České republice zamítla žádost Martínkovy rodiny o uhrazení léčby, chlapečkovi nejbližší využili veřejnou sbírku, kam může přispět každý. Martínkův příběh začaly sdílet především na Instagramu známé osobnosti, které se kromě přispění snaží využít svých dosahů, aby se o sbírce dozvědělo co nejvíce lidí. Jednou z nich je i rádiová moderátorka Lucie Šlégrová, která pro ŽivotvČesku.cz promluvila o tom, že by mezi přispěvateli ráda viděla i české politiky.

Příběh nemocného Martínka vyvolal v Česku nečekaně silnou vlnu solidarity. Téměř každý, kdo sbírku s astronomickou cílovou částkou zaznamenal, ji sdílel dál mezi své sledující na sociálních sítích. Jedna z prvních, kdo o sbírce informoval, byla influencerka a herečka Nikol Leitgeb. A přidaly se další známé tváře z řad slavných.

Cílová částka sbírky pro nemocného chlapce je astronomická - přesto naděje, že se 100 milionů korun vybere, existuje. V současnosti se podařilo vybrat přes polovinu.

Tomu, že se finance na genovou terapii pro Martínka nakonec vyberou, věří i zprávařka v rádiu a trojnásobná maminka Lucie Šlégrová. Na svém instagramovém profilu burcuje nejen své fanoušky, ale i další osobnosti. Například označila ve svém stories - takzvaném příběhu - Kamila Bartoška alias baviče Kazmu, jemuž za příspěvek jednoho milionu dolarů na Martínka slíbila úklid bytu a svíčkovou od manžela Jiřího Šlégra.

Pro ŽivotvČesku.cz krásná Lucie promluvila o nevídané solidaritě, která ji až dojímá. "Je opravdu skvělé, že jsou mezi námi takoví andělé, jako je Nikol Leitgeb, která si to vztáhla pod sebe a šíří příběh Martínka mezi své sledující," uvedla sympatická miss z roku 2005, která se dokáže vžít do extrémně náročné situace Martínkových rodičů.

"Informace, že si máte sehnat 100 milionů, jinak přijdete o dítě, je pro mě absolutně neskutečná, a tak věřím, že když každý z nás pošle 450 korun, když si někdo odepře jeden oběd, mohlo by se to povést," řekla manželka hokejové legendy. Dále doplnila pro ŽivotvČesku.cz, že by nebylo vůbec špatné, kdyby se mezi přispěvateli sbírky na portálu Donio objevili také třeba čeští politici a milionáři, kterých v ČR není málo.

Genová terapie by chlapci mohla dát nejen naději na život, ale i na úplné vymizení aktuálních obtíží. Martínek je ve dvou letech ležící a vyžaduje nepřetržitou péči. Kromě dalších potíží Martínek bez pomoci neudrží hlavičku, navíc je hypotonický (hadrovitý) a potravu může přijímat jen pomocí hadičky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.