Adam Vojtěch exkluzivně řekl, kdy konečně sundáme roušky. A bude to už brzy

Adam Vojtěch
Adam Vojtěch
Foto: reprofoto ČT
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 5. 2020

Ochrana úst a nosu je v boji s novým typem koronaviru poměrně klíčová. Nejen díky restrikcím, ale i nošení roušek se podařilo zatím v Česku epidemii COVID-19 utlumit. Ministr Zdravotnictví Adam Vojtěch exkluzivně pro Život v Česku promluvil o tom, kdy je Češi budou moct "odhodit".

Česko se postupně rozvolňuje striktní opatření, protože šíření viru se zpomaluje. Situace v ČR je relativně dobrá. Vláda podle všeho nebude žádat ani o prodloužení nouzového stavu, který platí do 17. května. A už brzy by mělo dojít k tomu, že se život v Česku pomalu vrátí do starých kolejí. K tomu patří i to, že lidé nebudou muset nosit roušky.

"Vím, že to není nic příjemného, ale právě nošení roušek, což bychom si všichni měli uvědomit, bylo jedno z nejvíce efektivních opatření v boji s nákazou. Česká republika byla vlastně průkopníkem v nošení roušek, po nás se všichni inspirovali a to o něčem svědčí," řekl Adam Vojtěch.

Do MHD s rouškou

"Jsme přesvědčení, že roušky by měli být povinné kromě nějakých výjimek a povinnost by měla platit někdo do konce června," řekl pro Život v Česku ministr zdravotnictví s tím, že ale bude záležet na tom, jestli čísla počtu úmrtí i nakažených nebudou růst. Nevyloučil, že v některých situacích je lidé stále budou muset mít. Zřejmě třeba cestování v MHD s roušku se ještě nějaký čas zachová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.