Adam Vojtěch končí v politice. Promluvil o postu velvyslance v nejšťastnější zemi světa

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: Profimedia.cz

Kariéra Adama Vojtěcha (34) má několik zásadních vrcholů. Podle slov premiéra Andreje Babiše (66) nejslušnější dnes už bývalý ministr zdravotnictví se po své rezignaci neztratil. Získal post ve vedení firmy Krajská zdravotní a teď se mluví o tom, že by mohl přestoupit do role diplomata.

V politických kuloárech se nejvíce mluví o tom, že by mohl Adam Vojtěch zastávat post velvyslance podle žebříčku OSN v »nejšťastnější« zemi světa, tedy ve Finsku.

"Je to v tuto chvíli čirá spekulace a nic takového není na pořadu dne. Nemohu tedy k tomu nic říct. Je to mediální bublina," řekl pro ŽivotvČesku.cz Adam Vojtěch.

Na přímou otázku, zda by na nabídku, pokud by přišla, kývl, uvedl: "Nerad spekuluji. Tedy se k tomu nemohu ani vyjádřit," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz Adam Vojtěch, který post šéfa rezortu zdravotnictví zastával dlouhé tři roky.

Když Adam Vojtěch loni v září odstoupil z postu ministra zdravotnictví, řekl, že v politice svou budoucnost nevidí. A tím se netají ani teď. Podle serveru Seznam Zprávy se chystá exministr zdravotnictví přemístit do diplomacie a při podzimních volbách už na kandidátce ANO figurovat nebude.

Kvůli zhoršující se epidemické situaci a přetížení nemocnic se počínaje pondělkem na tři t...

Na konkrétních jménech velvyslanců se ale musí shodnout hned tři představitelé: ministr zahraničí, premiér a prezident. A je to právě prezident Miloš Zeman, který proces výměny velvyslanců často prodlužuje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.