Adam Vojtěch má novou práci. Je to výzva, moje role je strategická, popsal funkci v miliardové společnosti

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Foto: Se svolením Adama Vojtěcha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 11. 2020

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34) se před pár dny stal jedním z nově jmenovaných členů představenstva firmy Krajská zdravotní, která v Ústeckém kraji spravuje pět nemocnic. Svou roli vnímá jako novou zkušenost a určitým pohledem jako kariérní posun. "Je to pro mě nová výzva," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý ministr zdravotnictví.

Adam Vojtěch přichází do společnosti, jejíž základním jmění dosahuje 5,3 miliardy korun. Nové vedení kraje bylo zvoleno minulý týden a hned v úvodu sáhlo do řízení Krajské zdravotní. Čerstvě zvolená rada odvolala představenstvo i dozorčí radu a jmenovala jejich nové členy. Na chodu nemocnic se nově bude podílet i Adam Vojtěch, od něhož se čeká, že do systému vnese nový svěží vítr.

"Jde o profesní posun, ale nejde o pozici na plný úvazek, protože nadále zůstávám poslancem a tady budu ve funkci představenstva Krajské zdravotní, což je instituce spravující většinu nemocnic v Ústeckém kraji. Požádal mě o to nový hejtman, zda bych mohl pomoci přijít s novým impulzem, kde bude nové vedení, nový rozvoj a je to řekněme pro mě nová výzva. Předtím jsem působil v orgánech zdravotních pojišťoven, následně na ministerstvu financí a následně zdravotnictví a teď tedy v orgánu, který zřizuje nemocnice v Ústeckém kraji. Moje role v představenstvu je spíše strategická," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Vojtěch, který je jedním z pěti členů představenstva, které prošlo kompletní obměnou.

Ve funkci tak skončil třeba předseda představenstva Jiří Novák či místopředseda Radek Scherfer. Nově zvolené představenstvo bude řešit také pozici generálního ředitele Petra Fialy.

Krajská zdravotní spravuje nemocnice v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově a je stoprocentně vlastněná krajem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.