Adam Vojtěch otevřeně: Čtvrtek byl masakr, to nejde říct jinak

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: archiv Adama Vojtěch
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 4. 2020

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch kráčí ve šlépějích předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Ve čtvrtek svým sledujícím na Facebooku jakési "denní hlášení", ve kterém shrnul nejzásadnější body svého programu. "Byl to masakr," říká o včerejšku kvůli rozhodnutí soudu ztušit opatření proti koronaviru.

"Dobrý večer, přátelé, dnešní den byl masakr. To nejde říct jinak. Stalo se toho tolik," napsal Adam Vojtěch na Facebooku. Jeho příspěvek má přes 2 tisíce lajků a tisíc komentářů.

Vojtěchův den podle jeho slov začal perfektně. "Představili jsme velmi pěkná čísla o vývoji onemocnění a pozitivní predikce do dalších týdnů. Je neuvěřitelné, že se zatím Velikonoce neprojevily. A vypadá to, že ani neprojeví. Všichni jsme si dnes hodně oddechli," pokračoval.

Rozhodnutí soudu? Masakr!

Potom to podle Vojtěcha zkazilo rozhodnutí soudu o mimořádných opatřeních. "To pak vystřídalo velmi diskutované rozhodnutí Městského soudu v Praze. A to se stalo tématem dne. Soud totiž řekl, že jsme neměli vydávat mimořádná opatření podle zákona o ochraně veřejného zdraví, ale podle krizového zákona. Pro právníky velká věc. Ale důležitý byl přece cíl. Ochránit naše občany před pandemií! A na číslech vidíme, že opatření zafungovala. Jsme jednou z nejúspěšnějších zemí v boji s koronavirem. Soud řešil jen formu, jak byla opatření přijata. Jejich podstatu ale nezpochybnil. A to nesmí zapadnout," dodal ministr zdravotnictví.

Po pár hodinách od rozhodnutí soudu ale vláda otočila a omezení volného pohybu zrušila sama. Nově se smí na veřejnosti lidé pohybovat ve skupinách nanejvýš deseti osob.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.