Adam Vojtěch prozradil, jak žije po rezignaci. Manželka, hudba, spánek, říká

Adam Vojtěch se svou půvabnou manželkou
Adam Vojtěch se svou půvabnou manželkou
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 9. 2020

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33) v pondělí ráno oznámil, že končí ve funkci. Na jeho post byl jmenován Roman Prymula. Nečekané rozhodnutí před krajskými volbami zdůvodnil sympatický právník tím, že v posledních dnech se ocitl pod enormním tlakem. Teď nastal čas na zasloužený odpočinek. "Nejvíce mou rezignaci ocenila manželka," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, kterého premiér označil za čestného, poctivého a pracovitého.

Adam Vojtěch své rozhodnutí oznámil v pondělí ráno na tiskové konferenci. „Po důkladném zvážení aktuální situace jsem se rozhodl, že odstoupím z funkce ministra zdravotnictví ČR. Panu premiérovi jsem už předal svou rezignaci,“ prohlásil dnes už bývalý ministr, který svým rozhodnutím zaskočil řadu lidí. Mnozí mu fandili. A to zejména z důvodu, že se nikdy nevzdal. Spekuluje se, zda skutečně jeho rozhodnutí bylo dobrovolné. To už ale Vojtěch neřeší a ani se k takovým dotazům nevyjadřuje.

"Jediné, co ke své rezignaci mohu říct, je to, že ji uvítala manželka, která je ráda, že mám více času na ni. Konečně se mohu dobře vyspat, což mi na jaře, ale i v posledních dnech chybělo, protože mi závažnost situace nebyla lhostejná. Teď se konečně mohu ale věnovat rodině, hudbě, kterou stále miluji, přátelům a věcem, na které jsem v posledních třech letech neměl čas," řekl pro ŽivotvČesku.cz Adam Vojtěch, který se skutečně zapsal mezi nejlepší ministry České republiky, a to i přes poměrně mladý věk. Sympatický ministr, který na sebe před lety upozornil v pěvecké soutěži, zůstává poslancem a chce se věnovat zdravotnictví, ve kterém má nemalé zkušenosti. "Zdravotnictví se chci určitě věnovat," zdůraznil pro ŽivotvČesku.cz.

Svou rezignací se rozhodl vytvořit prostor pro boj s koronavirem, jak sám uvedl s tím, že mu epidemie neumožňovala dokončit koncepční změny.

Ať je to, jak je - Adam Vojtěch dokázal, že na to má. Zároveň si uvědomil, že rodina je v jeho životě na prvním místě a také to, že nejen prací je člověk živ, i když má velké cíle.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.