Adam Vojtěch po rezignaci prozradil, že se vrací k hudbě. S kapelou bych rád začal hrát, říká

Bývalý ministr zdravotnictví je nadaný zpěvák
Bývalý ministr zdravotnictví je nadaný zpěvák
Foto: Archiv Adama Vojtěcha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 9. 2020

Na ministerstvu zdravotnictví v roli ministra odvedl poměrně dobrý kus práce. Po své rezignaci se ale více chce věnovat rodině, sportu a zejména hudbě - tedy všemu, co v posledních třech letech kvůli své práci zanedbával. "Rád bych zase hrál s mojí kapelou, řekl pro ŽivotvČesku.cz Adam Vojtěch (33).

Když se s bývalým ministrem zdravotnictví člověk baví o hudbě, naprosto zjihne. Aby také ne, když odmala se jí věnoval, koncertoval v dětských pěveckých sborech a vystupoval v dětských muzikálech, natočil a vydal vlastní album. V roce 2005 se účastnil také soutěže SuperStar, kde dostal přezdívku Ken, a to kvůli jeho neuvěřitelné podobě s plastikovu panenkou.

V období 2004–2014 Adam Vojtěch zpíval v českobudějovickém swingovém orchestru Metroklub Big Band a poté příležitostně hostoval v dalších českobudějovických tanečních orchestrech Valdaband a Fordance Orchestra.

"Doufám, že do rodných Budějovic se budu dostávat častěji, než mi to práce umožňovala v těch předchozích měsících," prozradil bývalý minstr zdravotnictví s tím, čemu se teď chce nejvíce věnovat.

"Já bych rád, abych se více soustředil na věci, které člověka baví. Takže sport a hudba. Rád bych, kdybychom s mou kapelou mohli zase hrát, byť je otázka, jak to bude a jak budou akce. Ale minimálně bych se tomu chtěl věnoval více," řekl pro ŽivotvČesku.cz Adam Vojtěch, který tak nastínil, že Česko čeká v souvislosti se zamezením šíření epidemie řada opatření, které hudebním koncertům, vystoupení a akcím, kde je více lidí na jednom místě, nebudou zcela přát.

Své tempo, pokud jde o práci, na čas zvolní. "Dovolenou nemám, zůstávám poslancem. Teď si dám sice pauzu, ale ještě nějaký čas budu ve Sněmovně, ale ono není teď ani možné jezdit volně do různých zemí, takže je to složitější. Teď budu doma, trošku se vyspím a nebudu dělat nic adrenalinového," dodal sympatický právník.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.