Adam Vojtěch s manželkou podstoupili očkování proti covidu. Mluvčí uvedla, zda došlo k vedlejším účinkům

Ministr s manželkou Olgou
Ministr s manželkou Olgou
Foto: Krajská zdravotní
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 6. 2021

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34) a jeho manželka Olga podstoupili první dávku očkování proti nemoci covid-19. Pro vakcínu jeli do velkokapacitního očkovacího centra v Ústí nad Labem. Manželé pro to měli speciální důvod. "Toto očkovací centrum z pozice člena představenstva a následně předsedy představenstva Adam Vojtěch pomáhal budovat a otevíral ho," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí společnosti Krajská zdravotní Jana Mrákotová.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch věří, že Česko by mohlo už za čtvrt roku dosáhnout toužebného cíle v proočkovanosti populace. Sám svou trochou společně s manželkou přispěl do mlýna, pár se nechal očkovat a má za sebou první dávku vakcíny.

Pro vakcínu si manželé Vojtěchovi dojeli do Ústí nad Labem. "Ve velkokapacitním očkovacím centru v Ústí nad Labem se ministr zdravotnictví očkoval proto, že toto očkovací centrum z pozice člena představenstva a následně předsedy představenstva pomáhal budovat a otevíral ho," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Krajské zdravotní Jana Mrákotová.

"Vojtěchovi dostali vakcínu Pfizer/BioNtech a očkování se obešlo bez vedlejších účinků. Pan ministr říkal, že vakcínu ani necítil, očkovala ho hlavní sestra Markéta Svobodová," dodala Jana Mrákotová pro ŽivotvČesku.cz.

Ukončené očkování proti nemoci covid-19 mají v Česku přes dva miliony lidí ze zhruba 8,5 milionu, kteří mají na vakcínu nárok. Dávek bylo dosud rozdáno 6,44 milionu. Alespoň jednu dávku vakcíny dosud dostalo téměř 4,4 milionu lidí. Podle odborníků je pro navození kolektivní imunity potřeba, aby se nechalo očkovat alespoň 70 procent populace, tedy přibližně 7,5 milionu lidí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.