Adam Vojtěch se stal šéfem představenstva Krajské zdravotní. Prozradil, co se pro něj nově mění

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: Jan Handrejch / Právo / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 3. 2021

Kariéra Adama Vojtěcha (34) je nezastavitelná. Stal se totiž novým předsedou představenstva firmy Krajská zdravotní, která spravuje pět nemocnic v Ústeckém kraji. Pro ŽivotvČesku.cz o své nové roli promluvil. "Já jsem byl člen představenstva zhruba tři měsíce na žádost pana hejtmana, abych pomohl této společnosti. Nyní se situace proměnila, protože byl odvolán předchozí předseda představenstva, já jsem byl do této funkce zvolen," upřesnil bývalý ministr zdravotnictví.

Adam Vojtěch byl od listopadu 2020 členem představenstva Krajské zdravotní. Spekulovalo se o tom, že se stane velvyslancem ve Finsku. Rada kraje odvolala ve středu předsedu představenstva Jindřicha Zetka. Členové představenstva zvolili nového předsedu s účinností ode dneška. 

"Zcela něco zásadního se pro mě nemění, protože budu v kontaktu se stejnými kolegy a jde o agendu, kterou znám, protože jsem se ji v předchozí pozici věnoval. Je pravda, že teď mohu některé věci více někam směřovat či ovlivnit, na druhou stranu to je stále představenstvo, což je orgán, který strategicky společnost řídí, pak je tam ještě generální ředitel, který je na exekutivní pozici. Stále také zůstávám poslancem. Budu se tomu věnovat tak, jako jsem se tomu věnoval v předchozích měsících a máme stále co řešit, protože přetrvává situace s covidem, protože i naše nemocnice jsou velmi zatíženy, řešíme očkovaní a investice do nemocnic a celkově rozvoj firmy, která je zásadní pro Ústecký kraj," řekl pro ŽivotvČesku.cz ke své nové funkci Adam Vojtěch.

Společnost zaměstnává okolo 7200 lidí a patří mezi největší zdravotnická zařízení v republice.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.