Adam Vojtěch už za pár týdnů nebude ministr. V jeho rozhodnutí hraje roli krásná žena. Musím to napravit, říká k odchodu

Adam Vojtěch s manželkou Olgou
Adam Vojtěch s manželkou Olgou
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 9. 2021

Do podzimních voleb zbývají už jen tři týdny. V případě, že by hnutí ANO pokračovalo ve vládě, ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (34) coby šéfa rezortu už však lidé neuvidí. Ani v případě, že by hnutí přešlo do opozice. Pro ŽivotvČesku.cz šéf rezortu zdravotnictví prozradil, co bude na prvním místě, až definitivně odejde z politiky. "Určitě se začnu více věnovat manželce," přiznal charismatický právník.

Ministr zdravotnictví má ve své půvabné ženě Olze (37) obrovskou podporu. Sám si uvědomuje, že kvůli pracovním povinnostem v souvislosti s řízením ministerstva zdravotnictví a aktuálně zejména kvůli epidemii se doma prakticky ani neohřeje. To se ale po volbách změní. Adam Vojtěch se netají tím, že po říjnových volbách opustí svou funkci. A první věc, kterou udělá, ocení zejména jeho osudová žena.

"První věc bude, že se zase začnu více věnovat manželce a začnu s ní trávit více času. Je pravdou, že v posledním období vytlačila práce ten osobní život, což prostě k takové práci patří. Takže to musím napravit a věnovat jí více času, což je zkrátka správné," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr zdravotnictví.

Manželé do toho praštili po sedmi letech vztahu. Brali se v novorománské kapli Korunování Panny Marie v Niměřicích. Svatbu měli nádhernou a přihlížela jí necelá stovka pozvaných hostů. Olga Vojtěchová připomínala v bílých šatech princeznu, na ministrovi bylo vidět, že je šťastný, protože našel osudovou ženu. Oba manželé aktuálně upírají své myšlenky k rodinnému životu. Rozhodnutí svého muže pohledná Olga srdečně vítá a těší se na další životní etapu. "Letošní volby již nedočkavě vyhlížím… Když se manžel vracel do funkce, zněla tak naše dohoda, takže nejde o nic překvapivého. Zároveň je jasné, že sestavování nové vlády bude ještě chvíli trvat, takže říjen je spíše orientační," řekla pro ŽivotvČesku.cz krásná manželka ministra zdravotnictví, která se těší, že společně oslaví druhé výročí od svatby, které vychází na 19. října.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.