Adam Vojtěch z karantény: Od manželky jsem oddělený. Uvidíme, jak dopadne druhý test, říká ministr

Adam Vojtěch se svou půvabnou manželkou
Adam Vojtěch se svou půvabnou manželkou
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 9. 2020

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch má první test na koronavirus negativní, aktuálně je v desetidenní karanténě, a to i přes to, že nemá žádné příznaky. Přesto aktivně pracuje. "Cítím se dobře. Jsem doma, s manželkou jsme ale odděleni," prozradil exkluzivně pro ŽivotvČesku.cz ministr zdravotnictví.

Fungování ministerstva je podle něj bez problému zajištěno, protože se na něm skrz videokonference podílí. Test podstoupil kvůli nákaze hlavní hygieničky Jarmily Rážové, se kterou byl v kontaktu. A i to je důvod, proč je aktuálně »uvězněn« v karanténě. Pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jak deset dní, kdy je oddělen od světa, prožívá.

"Jsem ještě v karanténě, ale daří se mi dobře. Nemám žádné příznaky, tak doufám, že se u mě nic neprojeví, byť samozřejmě nic se nedá vyloučit. První test dopadl negativně, tak uvidíme, jak dopadne druhý," prozradil ministr zdravotnictví, jak se aktuálně cítí. "Karanténu mám na deset dní, což platí od 1. září," upřesnil Adam Vojtěch pro ŽivotvČesku.cz s tím, že část už má za sebou.

Ministr prozradil, že karanténa je pro něj celkem nezvyk, protože je zvyklý den co den pracovat, přesouvat se na různé schůzky, konference a přejíždět na různá místa.

"Fungujeme online, protože někteří kolegové jsou rovněž v karanténě. A musím říct, že to docela funguje, i když jsem zvyklý být stále v pohybu, tak je toto jiná situace," řekl s úsměvem ministr zdravotnictví Adam Vojtěch pro ŽivotvČesku.cz s tím, že karanténa se netýká jeho velmi půvabné manželky Olgy, která je učitelka.

"Jsem v karanténě, s manželkou jsme tedy od sebe oddělení, aby bylo eliminováno jakékoliv riziko. Ona ji nařízenou nemá, protože jsem nebyl pozitivně testovaný. Takže mám běžnou karanténu jako všichni, kteří jsou v podezření," dodal ministr zdravotnictví s vírou v hlase, že i druhý test bude negativní a opět se bude moct plnohodnotně zapojit do boje se zamezením šíření nebezpečné nákazy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.