Adam Vojtěch zavzpomínal na účast v SuperStar. Přiznal, proč toho nelituje a kdo byl jeho favoritem

(vpravo) Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
(vpravo) Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: David Kundrát / CNC / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 3. 2021

Politika je jeho doménou, ale hudba důležitou součástí života. V minulosti se bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34) objevil v populární pěvecké show, kterou v roce 2005 odvysílala nejúspěšnější tuzemská komerční stanice. Díky svému vzezření a osobitému kouzlu si získal přezdívku »Ken« a podařilo se mu probojovat až do semifinále druhého ročníku. "Bylo to samozřejmě provázeno jak pozitivními, tak negativními emocemi," promluvil o svém působení v soutěži pro ŽivotvČesku.cz

V roce 2005 televize Nova zahájila již druhý ročník pěvecké show Česko hledá SuperStar, která nabízela talentovaným zpěvákům možnost uplatnit se a vybudovat si své místo na české hudební scéně. Tehdy se představil porotě i divákům sedmnáctiletý Adam Vojtěch, který se přes řadu kol probojoval až do semifinále soutěže. Tam zazpíval hit Eltona Johna (74) Can You Feel the Love Tonight z animované pohádky Lví král. Přesto, že jeho cesta v soutěži skončila, hudbě se věnuje i nadále.

"Úplně poprvé jsem se v televizi ukázal v hudebním pořadu Rozjezdy pro hvězdy, ale SuperStar byla jiný formát. Vzpomínám na to poměrně rád. Bylo to samozřejmě provázeno jak pozitivními, tak negativními emocemi. Hudbě jsem se věnoval od nějakých 6, 7 let. Později jsem skládal muziku, hrál jsem s kapelami, a když přišla SuperStar, řekl jsem si, že se zkusím přihlásit. Nelituju toho, tehdy mi bylo asi 17 let. Od té doby se člověk zase posunul, ale zpětně soutěž považuji za životní zkušenost," řekl Adam Vojtěch pro ŽivotvČesku.cz s tím, že favorita mezi finalisty měl a došel až do samotného finále.

"Jedním z mých favoritů byl Petr Bende, který skončil nakonec druhý za vítězem Vlastou Horváthem. Byli tam velmi dobří muzikanti a zpěváci. Je pravda, že se jednalo o druhý ročník po úspěšném prvním, ve kterém zvítězila Aneta Langerová. Soutěž se stala ještě populárnější, bylo to něco úplně nového," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz na fenomén televizní obrazovky bývalý ministr zdravotnictví a právník, který měl velmi blízký vztah k hudbě už od dětství a dodnes je pro něj důležitá.

Sám však musí přiznat, že SuperStar se divákům po čase logicky »okoukala«. "Samozřejmě, jak přicházely další a další řady a podobné soutěže jako například X Factor, tak mám pocit, že ten formát už není tak zajímavý. Ale tehdy to bylo něco nového, což přitáhlo pozornost lidí," doplnil Adam Vojtěch pro ŽivotvČesku.cz.

Kvůli epidemii covidu-19 se ministerstvu zdravotnictví nepodařilo dokončit některé legisla...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu