Adriana Krnáčová se potýká s rakovinou. Doufám, že se brzy uzdraví, vzkázal její nástupce Zdeněk Hřib

Adriana Krnáčová bojuje s rakovinou prsu
Adriana Krnáčová bojuje s rakovinou prsu
Foto: showpix.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 12. 2020

Bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová (60) prožívá těžké časy nejen kvůli epidemii koronaviru. Při lékařské prohlídce u ní vyšetření prokázalo diagnózu rakoviny prsu. Přesto se snaží nepodléhat špatným myšlenkám a náročnou léčbu zvládá obdivuhodně. Přes redakci ŽivotvČesku.cz jí popřál hodně sil v boji se zákeřnou nemocí současný pražský primátor Zdeněk Hřib (39).

Adriana Krnáčová působila v letech 2014-2018 jako primátorka hlavního města Prahy a jejím nástupcem se stal lékař a člen České pirátské strany Zdeněk Hřib (39). Po odchodu z úřadu se zaměřila na psaní a v srpnu letošního roku vyšla její autorská kniha Zpuplost a právě tehdy se ukázala s krátkými vlasy a začalo se mluvit o tom, že nevypadá po zdravotní stránce dobře. Až teď promluvila veřejně o zdravotních problémech, které ji dovedly k lékaři. Během prohlídky se bývalá politička dozvěděla, že má rakovinu.

"Snažila jsem se to zvládnout. Žádná legrace to není. Když do vás naperou všechnu tu chemii, tak se vám úplně změní tělo. Od pokožky po zrak. Nemůžete se pomalu ani zvednout. Do toho máte různé vedlejší účinky. Bylo to extrémně náročné. Není pravda, že se v době pandemie odkládaly onkologické operace, nebo aspoň ne všechny. Každý týden jsem tam byla a bylo tam stále hodně lidí," řekla Adriana Krnáčová v rozhovoru pro Blesk.

Sama uvedla, že na mamograf a pravidelné kontroly chodila a byl to pro ni obrovský šok. Zdravotní komplikace začala pozorovat na vlastním těle sama, i když lékařská vyšetření dlouhé roky nic vážného neprokazovala. Po silných lécích, které byly součástí léčby, jí vypadaly vlasy a na veřejnosti začala nosit paruku. Kvůli nemoci přišla také o jedno ňadro. Na špatném zdravotním stavu se promítlo mimo jiné její působení v politice, které znamenalo každodenní permanentní stres, který je jedním z nejhorších faktorů stojícím za podlomeným zdravím.

"Zpráva o nemoci mé předchůdkyně mne velmi zasáhla a doufám, že se brzy uzdraví. Ta funkce skutečně není něco, co by člověku přidalo na zdraví," uvedl pro ŽivotvČesku.cz k informaci o nemoci Adriany Krnáčové současný primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. Bývalou političku a spisovatelku čeká ještě měsíc a půl preventivního ozařování a pevně doufá, že už je všechno zlé za ní a uzdravení je na dobré cestě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.