Afričan, který znásilnil nezletilou dívku na Litoměřicku, dostal dva roky vězení

Afričan dostal dva roky vězení.
Afričan dostal dva roky vězení.
Foto: reprofoto ČT
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 6. 2020

Okresní soud v Litoměřicích poslal ve čtvrtek na dva roky do vězení Abdallaha Ibrahima Dialla. S ním probíhalo několik stání kvůli za znásilnění nezletilé dívky na Litoměřicku. Lékařské posudky prokázaly, že muž je psychicky nemocný. Soudem mu byla nařízena ústavní léčba.

Ke znásilnění došlo před rokem v červnu. Afričan se ke svému činu odmítl přiznat. Soudkyně Alexandra Šetková ale uvedla, že jeho čin byl spolehlivě prokázán. Šlo zejména o přesné výpovědi nezletilé a svědků.

Muž trpí schizofrenií. Původně žádný psychiatrický posudek žádán nebyl. Došlo k němu až po hlavním líčení. Ústavní pozorování navrhl soudu znalec Jan Flídr, který muže narozeného v Libyi vyšetřil. Bylo potřeba rozlišit, zda je skutečně nemocný, nebo jen chorobu předstírá.

Znalci z ústavu v pražských Bohnicích potvrdili, že muž trpí schizofrenií. „Alespoň základní povědomí o tom, že se neznásilňuje, měl,” uvedla soudkyně, kterou citovalo Právo.

Pokud by byly vymizelé tyto schopnosti, pan obžalovaný byl nepříčetný, pak by trestní stíhání bylo zastavené. Pokud jsou alespoň částečně zachované, je pan obžalovaný odpovědný za své jednání, i když ne zcela," uvedla státní zástupkyně Věra Šípalová.

Nepřímo se přiznal

Když to ta dívka říká, tak to může být pravda,“ uvedl muž, který byl obžalovaný dříve při zahájení hlavního líčení. Následně ale uvedl, že si nevybavuje, jak k činu došlo.

Soudkyně Alexandra Šetková se ho ptala, jak si vysvětluje, že na těle dívky byly jeho tekutiny, sperma a sliny. „Nechci se k tomu vyjádřit,“ uvedl. „Mlátila mě, byl jsem v šoku a nepamatuji si to,“ uvedl k otázce, zda měl s dívkou sex.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.