Afričanovi se nechce do vězení. Proti rozhodnutí dva roky natvrdo se odvolal

Afričan dostal dva roky vězení.
Afričan dostal dva roky vězení.
Foto: reprofoto ČT
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 7. 2020

Odvolání proti dvěma letům trestu vězení podal Afričan, který je obžalovaný ze znásilnění nezletilé dívky na Litoměřicku. Už před časem se proti rozsudku litoměřického okresního soudu odvolala státní zástupkyně. Případem se bude zabývat Krajský soud v Ústí nad Labem.

Podle České televize, která s informací přišla, 3. července podal obhájce tzv. blanketní odvolání, které do sedmi dnů zdůvodní. Státní zástupkyně Věra Šípalová se odvolala proti rozhodnutí o vině a trestu stejně jako obhájce. Soud muži mimo dvouletý trest uložil ústavní léčbu. Kdy Afričan nastoupí ústavní léčbu, rozhodne soud, až bude rozsudek pravomocný.

Soudkyně během hlavního líčení uvedla, že bylo věrohodně prokázáno, že se obžalovaný skutku dopustil. Muž trpí schizofrenií. Kdy Afričan nastoupí ústavní léčbu, rozhodne soud, až bude rozsudek pravomocný.

Kauza u veřejnosti vzbudila poměrně silné emoce. Afričan přicestoval do Česka vlakem z Německa. Po neúspěšném žádání o azyl 18. června na silnici u obce Lukavec vykonal na nezletilé nechráněný pohlavní styk. Dívce bylo v době činu 15 let. Muž u soudu řekl, že si čin nepamatuje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.