Agresivní pitbul v Brně roztrhal jorkšíra. Přímo před očima majitelky

Pitbull roztrhal v Brně jorkšíra přímo před zraky majitelky
Pitbull roztrhal v Brně jorkšíra přímo před zraky majitelky
Foto: pixabay.com

Velké neštěstí se v sobotu odpoledne odehrálo v brněnské městské části Nový Lískovec. Zuřící pitbulteriér se tam vytrhl 22leté majitelce a vrhl se na malého jorkšíra, kterého v několika vteřinách zardousil. Strážníci museli jeho 59leté paničce přivolat záchranku.

Žena venčila v brněnském Novém Lískovci křížence pitbula. Měla ho řádně na vodítku, ale prý se jí vytrhl a zaútočil na jorkšíra starší dámy. Ta se po zardousení svého čtyřnohého miláčka složila.

"Strážníci ji našli sedět v Novém Lískovci na travnatém pásu vedle chodníku. Chvěla se po celém těle, vzlykala a bez ustání hladila nehybné a zakrvácené tělo ležícího jorkšíra," uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Majitelka pitbula incidentu litovala

Majitelka agresivního pitbula incidentu lidovala. "Omlouvala se a přiznala, že se jí pes vytrhl i s vodítkem, což se podle jejích slov ještě nikdy nestalo," dodal Ghanem.

K devětapadesátileté ženě, která se ze ztráty jorkšíra složila, raději strážníci přivolali záchranáře. Ti zkontrolovali její zdravotní stav. Případ se bude řešit ve správním řízení.

Brněnští hasiči informovali o zásahu v noci z 30. na 31. října. Byli přivoláni k požáru od...