Akční hrdina Jean-Claude van Damme slaví 60. narozeniny. Jeho dcera oslňuje výraznou krásou

Bianca Bree Van Damme je velmi půvabná žena
Bianca Bree Van Damme je velmi půvabná žena
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 10. 2020

Jean-Claude van Damme je belgický šampion bojových umění a herec známý zejména svým rozsáhlým seznamem akčních filmů. Pro svůj belgický původ v kombinaci s fyzickými dispozicemi dostal přezdívku The Muscles from Brussels. A 18. října své své jubilejní 60. narozeniny. Největší životní radostí je jeho půvabná dcera Bianca Bree van Damme (30).

V minulosti byl legendární filmový hrdina čtyřikrát ženatý. Se svou třetí manželkou, se kterou se rozvedl a poté znovu oženil, žije od roku 1999. V současnosti přebývá v španělském městě Alhaurín el Grande. Má tři děti, Kritophera, Biancu Brigitte a Nicolase.

Přestože byl Van Damme v dětství spíše hubený, v roce 1979 se jako karatista stal profesionálním mistrem Evropy ve střední váze.

Před kamerou debutoval v roce 1984 menší rolí ve francouzském snímku Ulička Barbarů a rok nato natočil v Hollywoodu celkem úspěšný film Karate Tiger. Další snímek, kde hrál hlavní roli, Krvavý sport, nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal kasovním trhákem a Van Dammovi se začaly role jen hrnout.

Nejvíce je hvězda filmů z 90. let pyšný na svou dceru Biancu, která se rozhodla jít v otcových šlépějích. Na první pohled křehká dívka totiž klame tělem – nejenže jí nedělá problém napodobit tátův slavný rozštěp mezi betonovými lavičkami, cizí jí nejsou ani náročné kopy ze vzduchu. Zajímavostí je, že v dětství se místo bojovým uměním věnovala krasobruslení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.