Reklama:

Alena Schillerová nosí respirátor s vlastními iniciály. Psycholog zhodnotil její chování, padla slova o narcismu a poruše

Ministryně Alena Schillerová ve společnosti Karla Havlíčka (vlevo) a Jaroslava Faltýnka
Ministryně Alena Schillerová ve společnosti Karla Havlíčka (vlevo) a Jaroslava Faltýnka
Foto: Petr Horník / Právo / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 9. 2021

Ministryně financí Alena Schillerová (57) je považována za ženu, která velmi pečuje o svůj zevnějšek a dokonce v dobách nejtvrdšího lockdownu, kdy byla uzavřena kadeřnictví, střídala účesy jako nějaká francouzská herečka. Ministryně také při výjezdech mezi »obyčejné« lidi začala používat respirátor, na kterém se skví písmena AS. Nejde o žádnou magickou zkratku typu ANO SEXY, jak by se mohlo na první pohled zdát. "Znamená to Alena Schillerová," vysvětila pro ŽivotvČesku.cz. Redakce se zeptala respektovaného psychologa Jeronýma Klimeše (54), co posedlost vlastním jménem znamená z klinického hlediska. Mohlo by se jednat i o narcistickou poruchu osobnosti, důkazů je ale málo.

Reklama:

Když děti chodí do školky, tak jim paní učitelka na pytlíček s bačkůrkami natiskne symbol kytičky či autíčka, aby malý mozeček uměl rozpoznat, že na tyto věci má vlastnické právo. Když pak člověk roste a dostane se na základní školu, tak si své věci podepisuje, nebo si na ně dává alespoň iniciály.

Alena Schillerová pro ŽivotvČesku.cz přiznala, že si nechala iniciály napsat i na zdravotní pomůcku. Tady snad nepřichází v úvahu, že by si respirátor s někým vyměnila, spíše je možné, že ministryně je okouzlená vlastní osobou a vlastním jménem. Redakce se zeptala psychologa Jeronýma Klimeše, zda se může jednat o počátek narcistní poruchy.

Reklama:

"Můžeme z toho vyčíst, že ten člověk se má rád. Můžeme lidi rozdělit na dvě skupiny. Jedna se podívá do zrcadla a řekne si, že to není hezký člověk. Druhá skupina se pochválí a řekne si, to je ale moc hezký člověk. Když se podíváme na ty iniciály, tak to o ní říká, že sama na sebe hledí se zalíbením," řekl psycholog pro ŽivotvČesku.cz s tím, že na fundovaný rozbor psychického rozpoložení strážkyně státní kasy je to velmi málo indicií.

"Vnímání vlastní osoby se během života může měnit. Jsou lidé, kteří se rádi nemají, pak ale mají zase období, kdy se na sebe dívají do zrcadla rádi. Třeba se zbavili »sebenenávisti«, nebo u nich propuká narcismus. Když si někdo dá na oblek iniciály, tak ještě nemůžeme usuzovat na narcismus, i když tím směrem je vykročeno. U žen má narcismus často obdobu hysterie. Že je v politice řada lidí brutálně sebestředných, s tím souhlasím," dodal s jemným pousmáním respektovaný odborník na lidskou psychiku.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: