Alenka odešla z říše divů a dospěla. Mia Wasikowská se ostříhala a herectví už ji nebaví

Profimedia.cz
Herečka Mia Wasikowská
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 11. 5. 2021

Australská herečka Mia Wasikowská (31) se nejvíce proslavila jako Alenka ve filmu Alenka v říši divů. Od té doby uběhlo už 11 let a herečka prošla výraznou proměnou. Zkrátila si vlasy a také přiznala, že herectví ji časem přestává bavit.

Mia Wasikowská se stala hvězdou už jako dítě a v herecké kariéře pokračuje i dnes jako dospělá. Proměna v ženu je na ní vidět, má navíc vytříbený vkus a obléká se spíše do staromódnějšího oblečení. Původně chtěla být baletkou a dodnes ji mrzí, že si svůj sen nesplnila.

"Být třicetiletá snáším lépe, než jsem snášela dva roky před třicátými narozeninami. Myslela jsem si, že to bude horší. Bohužel mně na věku hodně záleží a závidím lidem, kteří ho berou jen jako číslo. Požaduji od sebe, abych se s každým rokem posunula v životě i kariéře dál, ale to se neděje," řekla herečka v rozhovoru pro deník The Guardian.

Mia je drobná žena, štíhlá a malá, proto ji zdrtilo, že jí kariéra baletky nevyšla. "Bylo mi několikrát řečeno, že nemám to správné tělo. Na jednom konkurzu dokonce ani nechtěli vidět, jak tančím, všechny dívky jen změřili. Balet je toxické prostředí," připustila Wasikowská.

Přestože se Mia Wasikowská herectvím živí už roky, stále víc ji přestává bavit. "Možná to zní jako klišé, ale tohle povolání ve vás po čase vyvolá určitý pocit prázdnoty. Pokud nemáte možnost pracovat s těmi samými lidmi pořád dokola, jen tak si kamarády nenajdete a jste odstřižení od reality. Bylo by mi lépe doma, mezi svou rodinou a přáteli při řešení skutečných problémů," posteskla si herečka, která je dnes dospělá žena.

V dospělosti je pro Miu spousta věcí těžší. "Dokud jsem nebyla dospělá, museli se mnou na natáčení být rodiče. Teď nemusí a já jsem sama. Na druhou stranu si o všem rozhoduji sama, to už tak zlé není. Navíc jsem dospěla i po vzhledové stránce a myslím si, že to mi pomáhá k vyspělejším rolím. Už nevypadám jako mladá dívka a často se i cítím jako pravý opak," doplnila Mia Wasikowská.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu