Aleš Háma má krásnou manželku. Letos s ní oslaví 21 let od svatby. Zavzpomínal na pořad Taxík a řekl, jak vnímá Ondřeje Sokola

Aleš Háma s manželkou
Aleš Háma s manželkou
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2022

Letos to bude úctyhodných 21 let, kdy Aleš Háma (49) s manželkou Gabrielou (48) pronesli před knězem Gejzou ve Strahovském klášteře svůj manželský slib. Funguje jim to stále geniálně. Zároveň se pro ŽivotvČesku.cz ostřílený moderátor ohlédl za pořadem, který mu částečně otevřel dveře do umělecké síně slávy. Tím byl legendární Taxík, který se v první polovině roku 2008 objevil na obrazovce České televize. "Bylo to moje dítě," hrdě sdělil.

V roli moderátorů Taxíku se vystřídala trojice známých tváří. Od prvních dílů si ale divák zvykl na Aleše Hámu, který svým humorem dal pořadu lidově řečeno »šťávu«. Jeho typický humor hraničící s jemným sarkasmem si získal silnou diváckou základnu a vědomostní soutěž se stala televizním hitem. Jen těžko mohli Tomáš Matonoha (51) a zpěvačka Monika Absolonová (45), kteří nasedli do Taxíku až v roce 2012, zaujmout více.

"Bylo to moje dítě a oproti Tváři soutěž byla akčnější a živější. Nikdy jsem nevěděl, kdo zrovna nastoupí, a tak jsem musel neustále improvizovat," zavzpomínal Aleš Háma pro ŽivotvČesku.cz, v čem vidí hlavní rozdíly mezi Taxíkem, jehož obvyklá délka vysílání byla 30 minut, a show plné proměn s názvem Tvoje tvář má známý hlas, kde naposledy moderoval ve dvojici s Ondřejem Sokolem (50). V předchozích sériích ale také působil v roli porotce a divákům se ukázal i jako účinkující.

"Jsem člověk okamžiku, užívám si každou věc, co právě probíhá. Nejnáročnější časově i fyzicky bylo soutěžení, ale tam zase máte tu podporu od kolegů a sdílíte s nimi své prožitky. Ale nejsem si jistý, zda bych do toho šel znovu. Co se týče moderování, s Ondrou Sokolem nám to skvěle funguje, vyjdeme si vstříc. Ondra je navíc velmi chytrý a člověk musí být stále ve střehu, aby odrazil jeho smeč," přiblížil moderátor a divadelní herec pro ŽivotvČesku.cz ohledně spolupráce s kolegou, se kterým jim to ve dvojici funguje.

Aleš Háma jen málokdy mluví o svém soukromí, proto někteří jeho fanoušci vůbec netuší, jak krásnou manželkou se pyšní. Se zkušenou designérkou si letos odškrtnou parádních 21 let ve svazku manželském a oblíbený »spíkr« prozradil, jak jednoduše udržet manželství pohromadě, aby nedošlo ke karambolům.

"Já k manželství přistupuji s jednoduchou tezí a myslím, že manželka to má podobně. Těch prvních 10 let se spolu učíte žít a těch druhých 10 let víte, že bez přikládání do kotle ten vlak nejede, to znamená, že člověk musí tomu druhému dávat stále najevo, že o něj stojí," řekl před časem pro ŽivotvČesku.cz Aleš Háma, jehož manželství patří k příkladným a nejstabilnějším v českém showbyznysu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.