Alice Bendová přiznává strach o budoucnost. Místo klidné dovolené řeší z Kanárských ostrovů pomoc pro Ukrajince i Čechy

Herečka Alice Bendová
Herečka Alice Bendová
Foto: Se svolením Alice Bendové
Jana Skálová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 3. 2022

Měla to být krásná rodinná dovolená plná pohody, radosti a odpočinku. Jenže pobyt na španělském ostrově Tenerife se pro herečku Alici Bendovou (48) změnil takřka v záchrannou misi. Z dalekých Kanárských ostrovů pomáhá jak ukrajinským uprchlíkům, tak i Čechům, kteří se chtějí dostat do bezpečnější země. "Dovolenou si vzhledem k situaci užíváme jinak," připustila pro ŽivotvČesku.cz moderátorka a herečka, která se snaží zůstat stále pozitivní.

Pro herečku, známou například ze seriálu Rodinná pouta, je Tenerife místem, kam se velmi ráda vrací. I začátkem letošního roku si našla čas na opalování, lenošení na pláži a dovádění se svými dětmi – Alicí (11) a Václavem (14). Jenže jejich dovolená je tentokrát úplně jiná než všechny předešlé. A pro Alici Bendovou se místo odpočinku nese více v pracovním duchu. "Organizujeme odsud s kamarádem benefiční setkání, jehož výtěžek půjde na maminky s dětmi z Ukrajiny, které jsou v Česku. Nejdřív jsme organizovali pomoc tam, teď jim chceme pomoci tady," řekla pro ŽivotvČesku.cz herečka.

Pro většinu lidí je v současnosti, kdy Rusko pokračuje ve válečném tažení na Ukrajině, těžké zůstat klidnými a nestrannými. Evropou se valí už téměř dva miliony uprchlíků, denně umírají nevinní lidé a svět, jak ho známe, zřejmě skončil. Toho se obává i Alice Bendová, přesto se ale snaží zůstat silná a být oporou hlavně svým dětem. "Mám strach, že se konflikt může přelít i dál do Evropy, ale nechci o tom mluvit. Zvlášť s dětmi se nebavíme o strachu nebo o věcech, které by se třeba mohly stát – bavíme se s nimi otevřeně o tom, co je a co se děje. Nevím, proč na ně přenášet strach. Jsou to děti, tak ať si užívají života," svěřila se se svou tísní pro ŽivotvČesku.cz.

Možná i proto se krásná herečka rozhodla pomáhat také Čechům, kteří můžou mít obavy o svou budoucnost i o bezpečnost svých dětí, a tak hledají lepší a klidnější místo k životu. Nabízí totiž zprostředkování koupě nemovitostí přímo na Tenerife a zájem lidí je prý v současné době neobvykle velký. Sama herečka prý ale o stěhování do malebného španělského ráje ani na okamžik nepřemýšlela.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.