Amy ze sitcomu Teorie velkého třesku: Mayim Bialiková má stříbřité vlasy a ve 45 letech jí to sekne. Získala dokonce i doktorát

Herečka a neurobioložka Mayim Bialiková
Herečka a neurobioložka Mayim Bialiková
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 11. 2021

Málokterý seriál je natolik úspěšný, aby se dočkal neskutečných 12 sérií. V roce 2007 se na televizních obrazovkách objevil sitcom Teorie velkého třesku (v originále The Big Bang Theory), který se stal kultovním hitem. Jednou z postav, která se později zařadila mezi hlavní, byla vědkyně Amy v hereckém podání Mayim Bialikové (45). Brýlatá tmavovláska se od dob premiéry třetí řady, v níž se poprvé objevila, výrazně změnila a »vyloupla« se z ní šarmantní čtyřicátnice.

Na konci třetí série úspěšného sitcomu, který si diváci zamilovali, se při hledání lásky na internetové seznamce dostala do příběhu postava neurobioložky Amy Farrah Fowlerové – dívky, která vynikala svou inteligencí, ale nepatřila zrovna mezi prototypy »dokonalých« krásek, kterých by si člověk všiml na první pohled. Obsazení Mayim Bialikové, která ji ztvárnila, byla trefou do černého. Herečka narozená v San Diegu, má skutečně titul PhD. (často označovaný jako velký doktorát) z neurobiologie na Kalifornské univerzitě, kterou dokončila v roce 2007.

"Na natáčení jsem zažila hodně hezkých chvil s Jimem (osmačtyřicetiletým Jimem Parsonsem alias Sheldonem Cooperem, který byl jejím seriálovým partnerem, pozn. red.). Myslím si, že jedna z věcí, která nám jako hercům skvěle fungovala, byla absence velké míry sentimentu, což bylo asi přínosné. Během hraní to bylo užitečné. Nebyli jsme sice přehnaně přecitlivělý pár, ale natáčení naší poslední scény bylo velmi emotivní," přiznala Mayim Bialiková, jak uvedl web Today.com.

Dnes je herečce 45 let a popravdě jí to moc sluší. Jemným líčením zdůrazňuje svůj půvab a navíc zahodila předsudky o šedivých vlasech a stáří. Na sociálních sítích se pochlubila fotkou s prošedivělým kratším sestřihem, který jí rozhodně svědčí – snaží se zkrátka ukazovat přirozenou krásu v její pravé podobě, což se jí daří.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.