Reklama:

Andie MacDowellová se za vrásky ani šediny nestydí, naopak je nosí s hrdostí. Jsem stále krásná, ale jinak, říká o sobě

Herečka Andie MacDowellová
Herečka Andie MacDowellová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 5. 2022

V době, kdy je na trhu celá řada produktů proti stárnutí a na pultech drogerií se nachází pestrá škála barev na vlasy, je herečka Andie MacDowellová (64) jako čerstvý vánek. Rozhodla se totiž věk přijmout s grácií a nebát se ukázat, že i přirozeně stárnoucí žena může být krásná. Při procházce v Cannes se pochlubila šedinami, na které je pyšná.

Reklama:

Andie MacDowellová byla především v 80. a 90. letech minulého století považována za velkou hereckou hvězdu a romantické filmy byly její doménou. Proslavila se především ve filmech Čtyři svatby a jeden pohřeb a Na Hromnice o den více, odkud si ji diváci pamatují jako mladou, energickou a rozkošnou brunetku s kudrnatými vlasy.

Reklama:

Energie má herečka i v 64 letech na rozdávání, navíc se stala inspirací dalším ženám svého věku tím, že přijala stárnutí a nestydí se za nic, co s ním souvisí. Například ze šedin si udělala přednost a její dříve hnědé kudrliny tak dnes zdobí hned několik stříbrných pramenů.

"Když mi bylo 40, dělala jsem rozhovor a novinářka se mě zeptala, jaké je stárnout a přicházet tak o svůj půvab. Nemohla jsem uvěřit tomu, že se mě na tohle zeptala. Odpověděla jsem, že o krásu nepřicházím, že jsem stále krásná, ale jinak. Vyvíjíme se, stárneme a změny jsou nedílnou součástí toho procesu," popsala Andie MacDowellová v pořadu Fresh Air, jak vnímá stárnutí.

Období lockdownu kvůli covidu-19 bylo pro mnohé přelomovým obdobím a Andie MacDowellová není výjimkou. Právě když byla jen doma v přítomnosti svých nejbližších a o svou krásu mohla pečovat jen bez pomoci profesionálů, uvědomila si, že i bez jakýchkoliv příkras vypadá dobře.

"Během prvních měsíců pandemie jsem začala šedivět. Dcerám se to líbilo a říkaly mi, že vypadám skvěle a měla bych si tuhle barvu nechat. Sama jsem se do svých nových vlasů zamilovala a musím říct, že jsem se nikdy necítila líp. Neříkám, že by tohle měly udělat všechny ženy, ale mně to sluší," řekla sebevědomě oblíbená herečka, která se zařekla, že v životě nepodstoupí plastiku.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: