Andrej Babiš a Ivan Bartoš přímo proti sobě ve volbách. Pro nás je klíčová pomoc lidem, říká předseda Pirátů

Vláda - Ilustrační snímek
Vláda – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 7. 2021

Republikový výbor ANO na středečním jednání rozhodl, že premiér Andrej Babiš (66) pro říjnové volby povede kandidátní listinu v Ústeckém kraji. Střetne se tak s předsedou Pirátské strany Ivanem Bartošem (41), který je pro něj aktuálně největším konkurentem v boji o post předsedy vlády. "Andrej Babiš dle svého vyjádření bude lidem v kraji vysvětlovat, proč není Bartoš vhodný kandidát na premiéra. Já budu lidem v kampani představovat program koalice Pirátů a Starostů pro budoucnost ČR, a to v nejvíce zaostávajícím českém regionu, kde se zrcadlí největší problémy naší země," nastínil Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz, jak se hodlá k souboji s premiérem postavit.

Původně se předpokládalo, že stejně jako v předchozích letech povede Andrej Babiš kandidátní listinu ve Středočeském kraji. Letos bude jejím lídrem vicepremiér Karel Havlíček. K souboji s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem měl premiéra vyzvat sám prezident Miloš Zeman. Rozhodnutí padlo na poslední chvíli, definitivní podoba kandidátních listin musí být odevzdána do 3. srpna.

"Pro nás je klíčové, co můžeme nabídnout lidem a jak jim pomoci, ne politická přetahovaná. Ústecko je jeden z nejvíce opomíjených regionů, kde se zrcadlí největší problémy naší země jako exekuce, nezaměstnanost, zhoršená dostupnost zdravotní péče, přístup ke vzdělání, vyloučené lokality. To vše se za osm let vlády ANO v kraji výrazně zhoršuje a voliči to vnímají," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Ivan Bartoš.

Andrej Babiš doufá, že přímým soubojem s Ivanem Bartošem dokáže koalici Pirátů a STAN přebrat voliče. "Právě tyto problémy jsou pro naši koalici velice důležité, chceme se jim věnovat a máme připravený propracovaný program, jak je řešit nejen na Ústecku, ale v celé zemi. Jedná se třeba o novelu exekucí, zákon o obecním bydlení, který zlepší dostupnost bydlení, změny ve zdanění těžby surovin, které mají přinést více prostředků obcím, chceme řešit vyloučené lokality a mnoho dalších problémů," popsal předseda Pirátů pro ŽivotvČesku.cz, co je hlavní náplní volebního programu koalice.

"Ve Sněmovně jsme již v minulosti předložili řadu návrhů, jejichž cílem bylo podpořit právě rozvoj opomíjených regionů, na to se soustředíme i do budoucna. Andrej Babiš dle svého vyjádření bude lidem v kraji vysvětlovat, proč není Bartoš vhodný kandidát na premiéra. Já budu lidem v kampani představovat program koalice Pirátů a Starostů pro budoucnost ČR, a to v nejvíce zaostávajícím českém regionu, kde se zrcadlí největší problémy naší země. V kraji kde ANO vládne," vysvětlil Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz jak bude s premiérem v Ústeckém kraji bojovat.

Střetu s Andrejem Babišem se Ivan Bartoš neobává a za budoucnost země je připraven bojovat v každém případě. "Nejsem člověk, co by hleděl na nějaké funkce, ale chci prosazovat dobrý program, který jsme pro budoucnost naší země s Piráty a Starosty připravili. Ať už budeme bojovat z jakýchkoli pozic. Byl bych rád, kdyby to samé dělal i pan premiér a nabídl strádajícím lidem víc než jen program antiBartoš," dodal Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.