Andrej Babiš čelil plakátu, že je udavač StB. Připomněl to zpěvák, který kandiduje za STAN. Vyjádřil se Petr Gazdík

Andrej Babiš na setkání s občany
Andrej Babiš na setkání s občany
Foto: ROBERT KLEJCH / CNC Robert Klejch / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 8. 2021

Horký předvolební mítink má za sebou premiér Andrej Babiš (66), kterého v Přerově přivítali demonstranti, kteří upozornili na premiérovo spojení s StB. Mezi protestujícími byl i muž, který kandiduje za hnutí STAN. K němu se vyjádřil místopředseda strany Petr Gazdík (47). "Ziggy Horváth je dlouholetý bojovník proti komunismu, proti StB, proti Andrejovi Babišovi jako protekčnímu komunistovi a členovi StB," popsal osobu demonstranta pro ŽivotvČesku.cz místopředseda strany, která jde do voleb po boku Pirátů.

Andrej Babiš nachystal předvolební mítink v Přerově na datum, kdy si Česká republika připomíná srpnovou ruskou okupaci. Premiér na něm chtěl také představit své vize a fanoušky seznámit se svou knihou. V Přerově ho ale čekali dva demonstranti, kteří mu připomněli problematickou minulost - jedním z nich byl disident Vladimír Hučín, tím druhým pak zpěvák a kandidát za hnutí STAN Ziggy Horváth.

Oba muži na akci přinesli transparenty, na kterých stála hesla: Udavači StB, stydíme se za tebe či Díky podpoře z Hradu, vládnu, lžu a kradu. Oba muži se podle informací webu idnes.cz dostali do potyčky s Babišovými příznivci. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík v sobotu odpoledne uvedl, že strana nekontroluje, co kandidáti dělají ve volném čase.

"Ziggy Horváth je na kandidátce STAN, to je pravda. Kromě toho je asi 20 let aktivistou, mimo jiné člen spolku Milion chvilek pro demokracii. My naše kandidáty, co dělají ve volném čase, nelustrujeme. Ziggy Horváth je dlouholetý bojovník proti komunismu, proti StB, proti Andrejovi Babišovi jako protekčnímu komunistovi a členovi StB. Ziggy Horváth s členy StB bojuje dvacet let, pokud na to nějak upozornil, tak to nemá žádnou souvislost s tím, zda je či není na kandidátce STAN," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz místopředseda STAN Petr Gazdík.

V Přerově se snažili situaci uklidnit policisté v civilu a Babišova ochranka. Ta se snažila protestující dostat dál od stánku, kde probíhala autogramiáda. Oba muže pak odstrkovali také příznivci hnutí ANO.

"Vy tady čekáte na jeho podpis, ale on tu knihu ani nečetl, natož tak aby ji napsal, vždyť neumí česky. Jen chce mezi co nejvíce lidí dostat lži," řekl směrem k davu podle webu idnes.cz Horváth. Situaci se podařilo nakonec uklidnit a mítink v Přerově dál pokračoval v klidnější atmosféře.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.