Andrej Babiš chce otevřít další registrace na očkování od března. Nastínil, kterých skupin by se týkalo

Premiér Andrej Babiš
Premiér Andrej Babiš
Foto: Profimedia.cz

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhne, aby se od března otevřela registrace a rezervace na očkování proti covidu-19 pro lidi starší 60 let. Debatovat se o tom má podle něho příští týden. V současné době se očkují jen zdravotníci, senioři nad 80 let a klienti a zaměstnanci v domovech pro seniory a domovech se zvláštním režimem.

"Budu navrhovat, abychom otevřeli další registrace od 1. března pro věkové kategorie 60 plus. Ale zároveň přednost musí mít pacienti, kteří mají vícero nemocí," řekl Babiš ve svém dnešním pořadu Čau lidi. Zdůraznil, že nejde o schválenou strategii. "Klinická skupina o tom bude rozhodovat příští týden," dodal ministerský předseda.

V Česku se očkuje proti koronaviru od 27. prosince. Původně mělo být očkování prioritní skupiny hotovo do konce února. Potom se mluvilo o polovině nebo o konci března. Babiš dnes uvedl, že dosud vakcínu dostalo 346.439 lidí, z nich 91.059 také druhou dávkou. Naočkováno bylo podle něho 98.985 seniorů starších 80 let.

Fenomenální herečka Jiřina Bohdalová oslavuje 90. narozeniny. Už od rána jsou sociální sít...

Registrace pro ostatní zájemce o očkování měla být původně otevřena od února. Ministerstvo zdravotnictví od toho ale ustoupilo. I kvůli nedostatku očkovací látky se mají další skupiny přidávat postupně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.