Andrej Babiš na sociální síti nepochopitelně zvolal: Zítra řeknu pravdu. Na větu reagoval Miroslav Kalousek

Předseda vlády Andrej Babiš
Předseda vlády Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 7. 2021

Na facebookovém profilu Andreje Babiše (66), který spravuje tým jeho marketingových specialistů, se ve čtvrtek odpoledne objevila zpráva ve znění: »Zítra řeknu pravdu«. A jedna jediná větu způsobila doslova hysterii spekulací. Řada lidí začala řešit, co za větou stojí. Pod statusem se začali uživatelé sociální sítě dotazovat, zda premiér doposud tedy pravdu nemluvil. Pro ŽivotvČesku.cz okomentoval status Miroslav Kalousek (60).

Není moc časté, že by se oficiální facebookový profil premiéra ČR choval nelogickým způsobem. Navíc když ho spravují profesionálové v oboru. Pravdou je, že v minulosti profil vydal přesné informace, kdo se o něj stará.

Bezpečnostní chyba sociální sítě Facebook v lednu loňského roku způsobila, že bylo možné vysledovat, kdo spravuje konkrétní stránky. Dostat se k údajům bylo možné přes historii úprav příspěvků. Marketingový tým premiéra Andreje Babiše v reakci na chybu stránky na tři hodiny zablokoval.

"Facebook má zjevně bezpečnostní chybu, na kterou jsme byli upozorněni. Dokud to neopraví, stránky zůstanou shozené," uvedl tehdy premiérův poradce Marek Prchal s tím, že nevědí, jak dlouho může problém trvat.

Teď se po roce a půl nepochopitelně na Babišově profilu objevil status, ve kterém je uvedeno: »Zítra řeknu pravdu«.

V reakci na něj se pro ŽivotvČesku.cz vyjádřil Miroslav Kalousek. "Vyslovení pravdy z úst pana premiéra je tak zásadní událost, že je třeba, aby to jeho PR propagoval den předem," odhadl Miroslav Kalousek s tím, že vůbec netuší, o co jde.

Redakce ŽivotvČesku.cz se snažila kontaktovat marketingového specialistu Marka Prchala, jehož služby si Andrej Babiš nemůže vynachválit, ale i samotného premiéra. Nikdo z nich se ke statusu nevyjádřil - nereagovali na SMS zprávu, ani nereagovali na telefonát.

Lidé začali pod statusem řešit, co záhadnými slovy chce premiér říct. Někteří uvedli, že říkat pravdu je běžné. Jiní status komentovali ve smyslu, že některý z marketingových guru premiéra byl patrně po vydařeném večírku.

Patrně jde o další předvolební marketingový tah. Co přesně za statusem Andreje Babiše stojí, nejspíše vysvětlí v pátek sám premiér.

AKTUALIZOVÁNO: Ve čtvrtek večer se na profilu Andreje Babiše se nakonec ukázalo, že jde o jeho další knihu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.