Andrej Babiš odtajnil jméno možného nástupce ministra zdravotnictví. Vyzval Adama Vojtěcha, aby mu předal informace

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 10. 2021

Osoba, o které se po volbách intenzivně hovořilo, míří na post ministra zdravotnictví. Premiér Andrej Babiš (67) vyzval dosavadního ministra Adama Vojtěcha (35), aby se spojil s Vlastimilem Válkem (61) a předal mu informace. Premiér uvedl, že předpokládá, že právě tento politik a lékař převezme zdravotnický resort.

Vlastimil Válek (TOP 09) po volbách přiznal, že je jedinou osobou, kterou vítězné koalice zmiňovaly v souvislosti s nástupem do ostře sledovaného křesla. Žádný další kandidát na post ministra zdravotnictví se neobjevil, i premiér Andrej Babiš ve čtvrtek uvedl, že počítá s tím, že vystudovaný radiodiagnostik resort převezme.

"Řekl jsem panu ministrovi Adamu Vojtěchovi, aby se spojil s novým předpokládaným ministrem Válkem," řekl předseda vlády během tiskové konference.

Oba muži se mají sejít pomocí telekonference ve čtvrtek v 16:00, důvodem je, že předpokládaný nový ministr se aktuálně nachází v Brně. Vlastimil Válek by měl dostat pozvání i na Radu pro zdravotní rizika, která se koná v dalším týdnu.

Vlastimil Válek, který je od října 2017 poslancem a v podzimních volbách mandát obhájil, v minulosti uvedl, že do funkce se nijak nežene, ale pokud bude na něm shoda, tak je připraven ministerstvo převzít.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.