Reklama:

Andrej Babiš šel s cenou své bundy na trh. Odtajnil, že manželka Monika mu ji koupila k Vánocům "jen" za 35 tisíc korun

Monika Babišová a Andrej Babiš
Monika Babišová a Andrej Babiš
Foto: ALEXANDR MALACHOVSKÝ / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 3. 2023

Pradu nosí ďábel a Babiš - tak začíná video, ve kterém expremiér a v současnosti opoziční poslanec Andrej Babiš (68) promlouvá o ceně své bundy. Reaguje tak na to, že někteří uživatelé sociální sítě Twitter si všimli, že se zúčastnil včerejšího protestu odborářů před sídlem vlády v luxusní péřovce. Politik uvedl, že bunda stála »jen« 35 tisíc korun a že mu ji pořídila manželka Monika (48) k Vánocům před pěti lety. O skromnosti politika pro ŽivotvČesku.cz promluvila jeho milovaná choť.

Reklama:

Kabinet si požadavky nevyslechl, zasedal v Jeseníku. Na odborářské akci vystoupili s kritikou vlády politici opozičních a mimosněmovních stran. Lídr opozičního hnutí ANO Andrej Babiš vyzýval k protivládním protestům. Podle premiéra Petra Fialy (58) zástupci stran, které nevyhrály ve volbách, odborářskou demonstraci do jisté míry zneužili pro své politické cíle.

Na Twitteru se objevilo několik komentářů, že Babiš se zúčastnil demonstrace v bundě značky Prada. Cena tohoto oblečení se téměř vyrovná několikaměsíčnímu příjmu většiny demonstrantů. Odhady se pak blížily ceně 130 tisíc korun.

Reklama:

"Je to lež. Paní ředitelka Prady dohledala, že moje manželka mi bundu dala na Vánoce před pěti lety a stála tehdy 35 tisíc, ne 130 tisíc, jak si to vymyslel ten pán. A i dneska by stála jenom 47 tisíc," uvedl doslovně Andrej Babiš ve svém video příspěvku.

Že miliardář Babiš je skromný člověk, se redakci ŽivotvČesku.cz nedávno snažila přesvědčit jeho manželka Monika. Narozeniny bývalého premiéra v loňském roce toho totiž měly být důkazem, když na dotaz redakce prozradila, co politik požaduje za dárek.

"Chce jen svetr," byla její jednoznačná odpověď, která ale spíše ironicky narážela na nedávné vyjádření předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (38). Ta před časem národu v televizní debatě sdělila, že si lidé mohou pomoci ohledně situace s nedostatkem energií například tím, že si na svetr vezmou další svetr. 

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: