Andrej Babiš: Středa bude zásadní, epidemiologové odhalí skutečný stav COVID-19 v Česku

Sněmovna na
Sněmovna na
Foto: Archiv Andreje Babiše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 4. 2020

Premiér Andrej Babiš přinesl zprávy do nového týdne, které budou pro Českou republiku velmi významné. Konkrétně ve středu se bude konat tisková konference epidemiologů, během níž budou osvětleny dopady infekce z období Velikonoc. Právě z nich měli mnozí politici obavy, zejména kvůli porušování vládních opatření.

Babiš prohlásil, že je spokojenou se současným vývojem epidemie koronaviru na území Česka. Zmínil skutečnost, že počty hospitalizovaných se snižují a že nárůst nakažených je v posledních dnech velmi mírný.

Dále upozornil, že klíčovým dnem v tomto týdnu bude středa. Zejména kvůli dopadům z Velikonoc, kdy policisté řešili 53500 přestupků v souvislosti s koronavirem. Absolutní většinu řešili domluvou.

Zásadní bude středa

"Čísla jsou velice nadějná. Klesl nám počet lidí, kteří jsou hospitalizovaní v nemocnici. My jsme měli 11. dubna 442 lidí hospitalizovaných, v neděli ráno to bylo 363 z toho 83 v těžkém stavu, nebo na intenzivní péči. Další týden bude velice důležitý. Ve středu ráno náš tým na Ministerstvu zdravotnictví, hlavně epidemiologové budou mít tiskovou konferenci, kde nám řeknou dopady Velikonoc, zda jsme něco pokazili či nikoliv. Jsem ale optimista," řekl premiér České republiky ve své relaci na na sociální síti s názvem Čau lidi.

V minulosti pronesl obavy epidemiolog Roman Prymula, který byl zaskočen z toho, že lidi se shlukují a nenosí roušky. "Uvidíme, jaká budou po Velikonocích čísla. Nechci dělat závěry, ale obávám se, že počet nakažených se zvýší," řekl portálu Život v Česku v minulém týdnu.

Aktuální čísla jsou: 6 746 nakažených, 186 lidí zemřelo v souvislosti s koronavirovou infekcí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.