Andrej Babiš tvrdí, že se ho Ivan Bartoš bojí. Předseda Pirátů zareagoval slovy o praní peněz v daňových rájích

Předseda Pirátů Ivan Bartoš a premiér Andrej Babiš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš a premiér Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 10. 2021

Premiér Andrej Babiš (67) v pondělí v rozhovoru pro rádio Frekvence 1 připustil, že pokud hnutí ANO skončí po volbách v opozici, pravděpodobně to pro něj bude impuls k opuštění politiky. Přiznal také, že by ho v takovém případě nelákalo ani prezidentské křeslo. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše (41) jde jen o prázdná slova. "To už slibuje řadu let, i v roce 2017 vyprávěl, že to je naposledy, co kandiduje. Samozřejmě, že lhal. Protože to je krom šmelení peněz jediné, co skutečně do roztrhání těla dělá," uvedl Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz. Vyjádřil se i k příspěvku na sociální síti, v němž ho premiér osočil, že z něj má strach.

Andrej Babiš v rádiu řekl, že na koalici se domluví s kýmkoliv kromě Pirátů. Pokud ale přeci jen skončí hnutí ANO v opozici, on sám z politiky odejde. "Šel jsem do politiky jako manažer, takže neumím tolik mluvit. Kdybychom měli skončit v opozici, z politiky bych odešel," řekl premiér s tím, že z neustálého hádání v politice je už unavený a prezidenta dělat nechce. Předseda Pirátů Ivan Bartoš považuje jeho slova za lživá.

"Co se týká konce pana Babiše v politice, to už slibuje řadu let, i v roce 2017 vyprávěl, že to je naposledy co kandiduje. Samozřejmě, že lhal. Protože to je krom šmelení peněz jediné, co skutečně do roztrhání těla dělá. Stejně jako lže, že bojuje proti daňovým rájům, když je sám využívá, za dostupné bydlení, když sám efektivní návrhy blokuje, za lidi, když je on sám obírá o peníze a tak dále. Nedá se mu věřit ani to »čau lidi«. Už to stačilo. Věřím, že toho mají lidé už opravdu dost, přijdou k volbám a konečně tohohle barona Prášila vypískáme z politiky. Zasloužíme si bohatou férovou zdravou zemi, což chce naše koalice zajistit, ne být další divizí Agrofertu," uvedl Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz.

Premiér dnes na sociální síti v souvislosti se zítřejší předvolební debatou v televizi nařkl Ivana Bartoše z toho, že do studia nedorazí, protože se ho bojí. To je podle předsedy Pirátů pouhá snaha o převedení pozornosti veřejnosti na něco jiného, než je kauza Pandora Papers. Navíc se s Andrejem Babišem v brzké době zúčastní jiných debat.

"Pan premiér se opět jen snaží odvádět pozornost od svých kauz včetně praní peněz v daňových rájích. A faktu, že není schopen lidem nabídnout nic jiného než křik, lži a urážky. ANO nemá žádný kvalitní program, který by lidem mohlo prezentovat, vždyť jeho ekonomickým návrhům se smějí i experti. Navíc to byl pan Babiš, který se v uplynulých třech letech ze strachu vyhýbal všem debatám se mnou, protože věděl, že by prohrál," vysvětlil Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz, jak si vysvětluje premiérův status na Facebooku, ve kterém mu dost rázně odpověděl v komentáři, což lidé ocenili.

Středeční debaty se zúčastní předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan a důvodem není strach. "My jsme od začátku jasně řekli, že v naší koalici fungujeme jako partneři, dva lídři. Kdy společně s Vítem Rakušanem nejen objíždíme společně kraje a hovoříme s lidmi o tom, co je trápí, ale také oba dva vystupujeme v předvolebních debatách. Což je logické. Koalice Spolu také do předvolebních debat nevysílá pouze pana Fialu, byť je za ně kandidát na premiéra, stejně jako já za koalici Piráti a Starostové. I pan Babiš v některých předvolebních debatách chybí, kdy tam za sebe posílá třeba advokáta lichvářů pana Vondráčka. S panem Babišem nás čeká velká debata ve čtvrtek na Nově i v Blesku, což samozřejmě moc dobře ví," dodal předseda Pirátů Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.